Konflikt na tiskovce na Krymu. Francouzský exministr a ukrajinský novinář se pustili do sebe

02.08.2016 16:26

Bývalý ministr dopravy Francie Thierry Mariani, který v současné době vede francouzskou delegaci v Rusku, se na tiskové konferenci dostal do konfliktu s ukrajinským novinářem, který se jej zeptal, kolik za návštěvu Krymu dostal od Ruska peněz.

Konflikt na tiskovce na Krymu. Francouzský exministr a ukrajinský novinář se pustili do sebe
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

Thierry Mariani do Ruska přicestoval v čele francouzské delegace, která přijela navštívit poloostrov Krym. Touto návštěvou se Francouzi utvrdili v tom, že Krym patří skutečně Rusku.

  • Celý článek o jejich návštěvě si můžete přečíst ZDE

Na tiskové konferenci se ukrajinský novinář Marianiho zeptal na to, kolik peněz dostal od Ruska, aby spolu se svou delegací přicestoval na Krym.

„Váš dotaz nehodlám legitimizovat odpovědí. Jsem ochoten odpovídat na jakékoli politické otázky, vyvracet jakékoli politické názory, ale váš dotaz je skutečně idiotský. Odpovídat na něj rozhodně nehodlám. Naprosto vámi opovrhuji,“ nešetřil novináře francouzský politik.

„Kolik platí vám, abyste nám zadával takové otázky?“ nenechal si provokativní otázku Francouz líbit.

„Samotný fakt, že můžete klást takové omezené otázky, nacházející se na teritoriu Ruské federace, svědčí o tom, že je Rusko svobodnou zemí. Ještě horší je to, že kdybychom se nacházeli na Ukrajině, takové otázky by zaznít mohly jen těžko,“ dodal francouzský spolupředseda „Franko-ruského dialogu“ a doplnil, že od nynějška bude Krym navštěvovat s ještě větší vervou.

Ukrajinský novinář není jediný, kdo kritizuje rozhodnutí Marianiho vydat se s desetičlennou družinou na Krym. Anticenu „posluhovači Putina týdne“ francouzské delegaci udělil i český think-tank Evropské hodnoty.

„Chtěli bychom využít této příležitosti, abychom poukázali na nejevidentnější pokusy, ať už vědomé či nevědomé, jít na ruku Kremlu a pomoci s propagandou jeho vize v Evropě. Bez pomoci těchto lidí by ruská dezinformační kampaň nikdy nebyla tak efektivní,“ píše se v popisu „ceny“.

„A první místo v soutěži posluhovače Kremlu náleží...Thierry Marianimu a deseti francouzským republikánům, kteří porušili ukrajinský zákon a vydali se do Krymu,“ píše se ve studii s anglickým názvem „Kremlin Watch Monitor“.

  • Celá studie ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

16:35 „Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

Pravicový komentátor Jan Paluska se vysmívá europoslanci Luďku Niedermayerovi (TOP 09), který na své…