Kongres ODS bude podle Kuby skromnější. Strana se sejde ve čtyřhvězdičkovém hotelu

09.11.2013 21:12

Občanská demokracie v předčasných volbách zažila drtivou porážku. V druhé polovině ledna, přesně v sobotu a v neděli 18. a 19., proběhne 24. kongres ODS, na kterém si strana zvolí nové vedení. Kongres se bude konat ve čtyřhvězdičkovém hotelu Clarion v Praze. Na předsedkyni ODS chce kandidovat místopředsedkyně Miroslava Němcová.

Kongres ODS bude podle Kuby skromnější. Strana se sejde ve čtyřhvězdičkovém hotelu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba
reklama

Místopředsedové strany a členové výkonné rady po volbách oznámili, že k datu kongresu rezignují na své funkce. "Jednotlivá místní, oblastní a regionální sdružení teď budou do 16. ledna nominovat své zástupce do vedení ODS. V ODS má každý člen rovnou možnost podílet se na sestavování týmu vedení," uvedl úřadující předseda Martin Kuba v tiskové zprávě, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Bude se šetřit

Strana, která ve sněmovních volbách propadla a kvůli nižším státním příspěvkům bude muset šetřit, odhaduje celkové náklady na kongres kolem jednoho milionu korun. "Kongres připravujeme tak, aby byl co nejúspornější. Úspory se dotknou technického zázemí; komfortu pro jednání delegátů a hostů nebo novinářů se chceme dotknout co nejméně," říká Jan Kočí, hlavní manažer občanské demokracie.

"Kongresu se vždy zúčastní nejméně 500 delegátů plus naši volení zástupci na centrální úrovni a hosté. Míst, která vyhovují našim požadavkům na velikost a nízké náklady, je v České republice jen minimum," dodává Kočí.

Úsporu má přinést například nižší nájemné díky lednovému termínu, škrty v technickém zázemí včetně výzdoby a také to, že není třeba vyrábět novou scénu, protože produkce použije tu z minulého kongresu. Významnou část nákladů na kongres zároveň vždy hradí přímo delegáti a hosté z účastnického poplatku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…