Kontroverze vyvolávající americký vojenský konvoj dnes opustí Česko

01.04.2015 6:02

Americký vojenský konvoj dnes opustí Česko. První vojáci mají podle plánu vyjet z ruzyňských kasáren v 05:30. České území by poslední část konvoje měla opustit před polednem v Rozvadově. Cílem kolony, která projela pět zemí, je americká základna v německém Vilsecku.

Kontroverze vyvolávající americký vojenský konvoj dnes opustí Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: V areálu kasáren 17. listopadu si mohli lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku zblízka. I přes nepříznivé počasí byl zájem velký

Asi 500 Američanů s více než stovkou vozidel se přes Česko vrací ze cvičení v Pobaltí. Po celé trase je vítaly tisíce lidí, odpůrci byli v menšině. Úterý vojáci strávili v Praze, část z nich odjela do Plzně uctít své kolegy, kteří padli při osvobozování Československa v roce 1945.

Přes Plzeň povede i dnešní cesta konvoje. Američané mají ale v plánu cestou již jenom jednu technickou zastávku na kontrolu vozidel a případné dotankování.

Příznivci konvoje očekávají, že lidé opět budou na vojáky čekat podél trasy. Poslední akce je naplánována na Rozvadov, kde by měla vyrůst barikáda. Ta má americký konvoj symbolicky zadržet v Česku. Organizátoři tak chtějí dát najevo, že si přejí trvalou přítomnost americké armády v Česku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…