Konvička je magor, sdělil J. X. Doležal. Ale...

20.08.2015 12:32

Kontroverzní novinář Jiří X. Doležal je velmi kritický k petici českých akademiků, kteří varují před šířící se xenofobií v naší společnosti. Říká, že je špatně, když akademická obec volá po vyloučení některých názorů z diskuse o migrační vlně. Martin Konvička je dle něj sice magor, prostor k vyjádření by mu však měl zůstat.

Konvička je magor, sdělil J. X. Doležal. Ale...
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Jiří X. Doležal, neformálně označovaný zkratkou JXD, je český novinář, jeden z nejznámějších zastánců legalizace užívání marihuany

Petice vědců, která vyzývá k toleranci k uprchlíkům a k tišení emocí s uprchlickou vlnou spojených, je v dnešní situaci dle Doležala k ničemu. Novinář poukazuje na to, že řecké ostrovy jsou přelidněné uprchlíky, srbsko-maďarská hranice se opevňuje novou železnou oponou, do Německa už letos dorazilo tři sta tisíc uprchlíků, v Česku je jich denně zadrženo několik desítek, jihomoravská samospráva horečně posiluje kapacity ubytoven pro imigranty, Německo zcela vážně hovoří o obnovení hraničních kontrol a česká vláda se připravuje nasadit k ostraze jižních hranic, odkud uprchlíci přicházejí, armádu. V takové situaci není dle Doležala čas na etická prohlášení, nýbrž na přípravu krizových plánů.

Podle Doležala rovněž není dobře, když akademická obec volá po vyloučení některých názorů z diskuse. „Ano. My všichni, kteří máme z uprchlické vlny zcela racionální, odůvodněný a fakty podložený strach, bychom také byli rádi, kdyby nás reprezentoval někdo jako Václav Havel. Alespoň trochu souvisle zde ale říká argumenty proti uprchlické vlně jediný Martin Konvička, takže je naprosto v pořádku, že dostává prostor, přestože je to magor. Protože bez tohoto magora by protinázor nezazněl vůbec,“ myslí si novinář Reflexu.

Celý komentář ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…