Konvička, lidé z Pegidy a mnozí další na jedné akci. Už o ni píší i v Anglii

05.12.2015 16:35 | Zprávy
autor: mp

6. února 2016 proběhne masový protest proti islamizaci Evropy ve více než deseti zemích starého kontinentu. Dohodli se na tom zakladatel Anglické obranné ligy Tommy Robinson, Martin Konvička z Bloku proti Islámu a Siegfried Daebritz z hnutí Pegida. Informaci přinesl server britského deníku The Telegraph s tím, že se na tom zmínění pánové dohodli v Praze 17. listopadu po vystoupení prezidenta Zemana na Albertově.

Konvička, lidé z Pegidy a mnozí další na jedné akci. Už o ni píší i v Anglii
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Znak Blok proti islámu na náměstí v Lanškrouně

Chystá se masový protest proti islámu, k němuž dojde současně v několika evropských zemích. Stane se tak na počátku příštího roku v Německu, Česku nebo na Slovensku. Informuje o tom server britského deníku The Telegraph s odvoláním na prohlášení Tommyho Robinsona, lídra extremistické Anglické obranné ligy. Slova o chystaném mohutném protestu, k němuž má dojít i ve Velké Británii, pronesl na shromáždění hnutí Pegida v Drážďanech před několika dny.

Robinson varuje před islamizací Velké Británie a volá po záchraně evropské kultury a evropské budoucnosti. Stojí za pozornost, že Robinson v roce 2013 Ligu opustil, protože se mu zdála až příliš radikální, pronikali do ní i příznivci nacismu, ale islamizaci Evropy považuje stále za velmi nebezpečnou.  

Text v Angličtině naleznete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

21:08 „Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

„Chucpe“, říká herec Michal Gulyáš o prohlášení jednadvaceti šéfredaktorů a mluví o „hysterickém zác…