Konvička přinesl do sněmovny pět balíků podpisů proti imigraci. Ale připomněl: Křesťany bereme

10.06.2015 14:01

Zástupci spolku Blok proti islámu předali dnes poslaneckému klubu hnutí Úsvit petici proti povinným kvótám pro přijímání imigrantů, které prosazuje Evropská unie. Během tří týdnů ji podepsalo více než 45 000 lidí. Předseda klubu Marek Černoch slíbil lídrovi iniciativy Martinu Konvičkovi, že poslanci Úsvitu nenechají petici zapadnout. S kvótami, jejichž zavedení navrhla Evropská komise na konci května, nesouhlasí ani česká vláda.

Konvička přinesl do sněmovny pět balíků podpisů proti imigraci. Ale připomněl: Křesťany bereme
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme v pořadu Hyde park
reklama

„K této petici jsme se připojili a vítáme ji. Problém bereme jako velmi vážné nebezpečí nejen pro Českou republiku, ale i pro celou Evropskou unii,“ uvedl Černoch. Dodal, že je nutné pro problém imigrace najít systémové řešení. Tím podle něj kvóty nejsou. „Budeme dál proti těmto bruselským nesmyslům vytrvale bojovat,“ prohlásil.

Konvička při předání pěti balíků s podpisovými archy k petici zdůraznil, že ji během tří týdnů podpořilo 46 286 lidí. Požaduje proto její veřejné projednání sněmovním petičním výborem. Petici by měl podpořit každý soudný občan naší země,“ řekl známý docent a odmítl, že by jeho iniciativa Islám v ČR nechceme, byla proti všem azylantům. „V loňském roce jsme žádali, aby přednostní právo azylu bylo umožněno blízkovýchodním křesťanům, Jezídům a podobně. Nelze se dívat na to, že někteří lidé přicházejí ze zemí, kde žádné válečné konflikty nejsou. Klidně to může být invazní armáda,“ podotkl Konvička.

Místopředseda petičního výboru a zároveň člen hnutí Úsvit Karel Fiedler ocenil, že petenti zvolili zákonnou cestu pro vyjádření svých obav. „Neuchýlili se pouze k nějakým výkřikům, nějakému podněcování, ale chtějí využít možnosti, které umožňuje náš demokratický systém,“ uvedl Fiedler. Dodal, že se zasadí o to, aby výbor petici projednal v nejbližším možném termínu. 

Hnutí Úsvit se na tématu omezení imigrace profiluje už od svého vzniku v roce 2013. Její představitelé opakovaně zdůrazňují zejména rizika spojená s islámským terorismem. 

Podle návrhu Evropské komise by si měly členské země v příštích dvou letech rozdělit 40 000 Syřanů a Eritrejců, kteří se většinou přes Středozemní moře dostali do Itálie a Řecka.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…