Kopání do kameramana, obtěžování redaktorky. VIDEO ze slavné „muslimské“ čtvrti Bruselu

06.04.2016 14:40

Obyvatelé bruselské čtvrti Molenbeek, která je nechvalně proslulá tím, že se v ní skrývají teroristé, napadli reportérku italské televize Sky TG24 v průběhu jejího živého vysílání. Není to však zdaleka první konflikt, který vznikl mezi místními a médii.

Kopání do kameramana, obtěžování redaktorky. VIDEO ze slavné „muslimské“ čtvrti Bruselu
Foto: Twitter.com
Popisek: Teroristické útoky v Bruselu
reklama

Anketa

Co soudíte o nových návrzích Evropské komise na trvalé přerozdělování uprchlíků?

hlasovalo: 23680 lidí

Italská reportérka a její kameraman byli během natáčení reportáže napadeni kolemjdoucími z bruselské čtvrti Molenbeek. Čtvrť je známá tím, že se v ní ukrývali teroristé vinní z loňských útoků v Paříži.

Giovanna Pancheriová ze zpravodajské společnosti Sky TG24 zrovna natáčela reportáž o nedávných protestech v Bruselu, když k jejímu kameramanovi přistoupil mladík v šedé mikině a černé čepici, pokusil se mu uzmout kameru a kopnul jej, zřejmě ve snaze překazit reportáž.

„Byla tam skupina tří, kteří se nás snažili vyděsit, jako by neměli nic lepšího na práci. Již jsme s nimi mluvili a vysvětlili jim, že natáčíme živou reportáž a na obrazovce budeme jediní,“ údajně řekla Pancheriová podle místních médií. „Ale zatímco jsme natáčeli, jeden z nich k nám přistoupil, pokusil se sebrat kameru a nakopl kameramana,“ dodala.

Štáb se poté přesunul o kus dál, aby mohl v klidu pokračovat v reportáži, objevil se však další místní muž a natáčení zhatil kompletně.

Nejedná se o první konflikt mezi obyvateli čtvrti a médii, které do Molenbeeku pravidelně vysílají televizní štáby od doby, co je se čtvrtí spojováno několik teroristů vinných z loňských útoků v Paříži.

Pancheriová zde natáčela reportáž o nedávných krajně pravicových protestech, kterých se zúčastnilo na 400 protiuprchlických aktivistů, navzdory zákazu veřejných shromáždění, který z bezpečnostních důvodů zavedly místní úřady. Místní obyvatelé vyšli demonstrovat proti nim, což nakonec vedlo k více než stu zatčených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…