Kořalka a tajnosti u Zemana. Divné vztahy, píší Slonková a pamětník o Marii Benešové. Temné příběhy

23. 4. 2019 8:41

K nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové, jež má být jmenována do funkce v poslední den dubna, se vyjádřila investigativní reportérka Sabina Slonková na svém webu Neovlivní.cz, ale i publicista Zdeněk Šarapatka, jenž v minulosti vedl kabinet tehdy premiéra Miloše Zemana. Ten svůj komentář přinesl na serveru Forum24.cz.

Kořalka a tajnosti u Zemana. Divné vztahy, píší Slonková a pamětník o Marii Benešové. Temné příběhy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obhájkyně Marie Benešová
reklama

Benešová, jež je oblíbenkyní Miloše Zemana, se vrací do resortu spravedldnosti v okamžiku, kdy premiér Andrej Babiš řeší finále své kauzy Čapí hnízdo. Zeman o ní stále mluví jako o Mařence, což připomíná nejen Slonková, ale právě i Šarapatka.

Anketa

Je nastupující ministryně spravedlnosti Benešová nebezpečím pro českou demokracii?

11%
89%
hlasovalo: 9909 lidí

Slonková se věnuje kauzám, kdy Benešová udělala kroky ve prospěch mocných. Jmenuje například případ miliardáře Pavla Tykače či kauzu Olovo, kdy bylo zastaveno stíhání poradce Vratislava Šímy, byť důkazy podle policie byly jasné. Jako třetí příklad pak Slonková uvádí, jak Benešová šla proti lidem, kteří v severočeském regionu upozorňovali na korupci. 

Původní text ZDE.

„Marie Benešová přebírá resort spravedlnosti ve chvíli, kdy právě státní zástupci rozhodnou o další politické kariéře premiéra Andreje Babiše. V nejbližších týdnech musí rozhodnout, zda vyhoví policii a premiéra i s rodinou pošlou před soud kvůli podezření z dotačního podvodu. A je to právě Marie Benešová, kdo může zamíchat personálním složením soustavy státních zástupců. A navrhnout výměnu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, s nímž není spokojen premiér Babiš. A posléze protlačit třeba odchod vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové, která práci žalobců na Čapím hnízdě kontrolovala a pokryla. Obě právničky se nesnáší,“ poznamenala Slonková.

Zdeněk Šarapatka pak vzpomínal na to, jak Benešová byla u Zemana v premiérské pracovně jako doma. „Že se za premiérovými dveřmi neplkalo o počasí a neservírovaly jen kořalka a uzené, ale také informace z živých kauz, které Zemana extra zajímaly, nejednou naznačil Zemanův šéfporadce Miroslav Šlouf. Zatímco se u předsedy vlády kuly pikle s nejvyšší žalobkyní, jak skrze kriminál pro esa privatizace udělat dojem na voliče, o pár metrů dál na Úřadu vlády, ve Šloufově kanceláři, popíjel v klidu kávu kmotr Mrázek,“ popisuje Šarapatka.

Původní text ZDE.

Popisuje i to, jak Mařenku Miloš Zeman zbožňoval. „Proč se na scéně objevuje Zemanova chráněnkyně znovu v okamžiku, kdy je předseda vlády sotva krůček od Pankráce, je jasné už i zarytým politickým romantikům. Nazvat věci pravým jménem teď mají problém leda Babišovy noviny a bafuňáři ANO i Agrofertu. Rychlost, s jakou hodlá prezident zachránit Babiše před kriminálem v kauze Čapí hnízdo právě skrz Benešovou v roli nové ministryně spravedlnosti, je přitom majstrštykem klientelismu v nejvyšších patrech moci,“ dodal Šarapatka.

„'Mařenka' to s premiéry zkrátka umí, Zemanovi to zařídí i s Babišem. Jejich zájem má na piedestalu práva a spravedlnost za služku. Demokracie a nezávislost justice se otřásá v základech. Občané, budíček!" zakončil Šarapatka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…