Koronavirus už ohrožuje i lyžaře v Alpách. A to není všechno...

8. 2. 2020 14:07

Koronavirus z Číny už řádí i ve francouzských Alpách. Nemoc tam rozšířil Brit, který se zúčastnil obchodního kongresu v Singapuru. Spojené státy potvrdily, že na koronavirus zemřel první Američan. Strach narůstá i v japonské Jokohamě.

Koronavirus už ohrožuje i lyžaře v Alpách. A to není všechno...
Foto: Twitterový účet @Mikeygy
Popisek: Pilot na letišti ve Wu-chanu
reklama

Koronavirus se dál šíří. Podle agentury Reuters se ve francouzských Alpách tímto nebezpečným virem nakazilo pět Britů, mezi nimi i jedno dítě. Nakazili se poté, co sdíleli chatu s návštěvníkem, který pobýval v Singapuru.

„Na původní případ jsme byli upozorněni včera večer, je to britský občan, který se vrátil ze Singapuru, kde pobýval mezi 20. a 23. lednem, a do Francie přijel 24. ledna na čtyři dny,“ uvedla francouzská ministryně zdravotnictví Agnes Buzyn.

Celkový počet lidí nakažených koronavirem ve Francii nyní dosáhl čísla 11.

Původní nositel viru, britský občan, se zúčastnil v Singapuru ekonomického kongresu, kde se sešlo celkem 94 cizinců z různých zemí.

Spojené státy oznámily, že v epicentru nemoci, ve městě Wu-chan v provincii Chu-pej, zemřel šedesátiletý americký občan. Jde o první nečínskou oběť viru, který napadá plíce člověka.

Virem se zatím nakazilo takřka 32 tisíc lidí, většinou v čínském Wu-chanu. Nemoci podlehlo na 722 lidí. Koronavirus z Číny tak v roce 2020 zabil skoro stejné množství lidí jako virus SARS v letech 2002 až 2003.

Strach narůstá také v Japonsku, přesněji řečeno v Jokohamě, kde na výletní lodi Diamond Princess rostou počty nakažených. Na výletní lodi s tísícovkami turistů narostl počet nemocných na 64, napsala agentura Reuters.

Odborníci se však nedokážou shodnout, jak nebezpečná nemoc opravdu je. Profesor Allen Cheng, odborník na infekční choroby na Monash University v australském Melbourne agentuře Reuters sdělil, že je těžké zhodnotit nebezpečnost stávajícího koronaviru.

Zatím se zdá, že viru podlehla 2 procenta nakažených, ale pravděpodobně existuje řada lidí, kteří se nakazili, ale nebyli testování. Skutečnou úmrtnost tak ještě nebudeme nějakou dobu znát,“ oznámil profesor.

Virus je ranou nejen pro lidi, ale také pro čínskou vládu. Předpokládá se, že růst čínského HDP zpomalí ke 4 procentům. Pekingské komunistické vedení uzavřelo města, zrušilo lety a zavřelo továrny. Všechno s cílem zastavit šíření epidemie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrušínský, Geislerová a korýtka v ČT. Publicistka nešla pro ránu daleko. Kvůli útoku na Lipovskou

6:41 Hrušínský, Geislerová a korýtka v ČT. Publicistka nešla pro ránu daleko. Kvůli útoku na Lipovskou

„Snad nikdy nebylo v ČT takové dusno jako teď, kdy začala konečně úřadovat Rada České televize a děl…