Kotě s Mazánkem to přehnali, říká Rath o odposleších Béma s Janouškem

24.03.2012 9:55 | Zprávy
autor: pal

Mezi politiky vzbudila Bémova aféra údiv. Zatímco představitelé ODS jsou ve svých vyjádřeních opatrní, zbylí politici mají jasno. Bém by měl odejít z politiky a aféra by se měla prošetřit. Politiky také znepokojuje to, že se nahrávky vůbec dostaly do soukromých rukou.

Kotě s Mazánkem to přehnali, říká Rath o odposleších Béma s Janouškem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bém

Premiér pro deník Blesk slibuje, že jej čeká s Pavlem Bémem „vážný rozhovor“.  Než bude Nečas činit nějaké závěry, chce prý nejprve znát exprimátorův názor. Předseda vlády se však podivuje nad tím, že se pět let stará nahrávka „náhodou objevila až teď“.

Právě to, jakým způsobem se nahrávky dostaly na veřejnost, je znepokojující i pro Karolínu Peake a Davida Ratha. „Vidím velký problém v tom, že nahrávka se dostala z BIS do rukou soukromé bezpečnostní agentury ABL,“ říká Peake.

BIS kšeftuje s informacemi, to je ohrožení státního systému, bojí se Rath

A Rath ten problém i pojmenovává: „BIS asi obchoduje s informacemi. A to považuji za ohrožení státního systému. To je podle mě na rázný zásah vůči BIS,“ upozorňuje středočeský hejtman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

21:00 Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

POHLED IVANA HOFFMANA „Íránem to neskončí,“ předvídá Ivan Hoffman. V komentáři pro ParlamentníListy.…