Kotleba má problém. Pořádný, a těsně před volbami

28.02.2020 17:36

Slováci půjdou v sobotu k parlamentním volbám a rozhodnou nejen o dalším osudu šéfa strany Směr - sociální demokracie Roberta Fica. Facebook těsně před volbami ztížil situaci extremistovi Marianu Kotlebovi a jeho LSNS.

Kotleba má problém. Pořádný, a těsně před volbami
Foto: ČT24
Popisek: Marián Kotleba
reklama

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9538 lidí
V sobotu 29. února čekají Slováky parlamentní volby. Uzavře se 12 let nepřetržité vlády strany Směr a jeho předsedy Roberta Fica, nebo si ještě udrží moc? Průzkumy, které už kvůli předvolebnímu moratoriu nemohou na Slovensku vyjít, naznačují, že Směr skončí až druhý. Momentálně vítězí Igor Matovič stojící v čele hnutí OĽaNO.

Radikál Marian Kotleba se se svou Lidovou stranou Naše Slovensko pohybuje na třetím místě. Ale teď mu Facebook trochu zkomplikoval předvolební situaci. Zablokoval totiž stránky Kulturblogu, který fakticky pomáhal Kotlebově straně v předvolební kampani. Stejný osud potkal i další facebookové stránky napojené na LSNS. Jako první o tom informoval slovenský Denník N a zprávu brzy převzala další slovenská média.

Pokud se mají stránky napojené na LSNS znovu rozjet, prý musí napřed udělat změny. „Facebook zablokoval sedm stránek, které šířily propagandu LSNS,“ napsal slovenský Denník N. „Zjistili jsme, že tu funguje síť stránek, které se tváří jako nezávislá zpravodajská média, ale ve skutečnosti jsou propojené s jednotlivci z pravé části politického spektra,“ uvedl pro Denník N David Agranovich, který se ve Facebooku věnuje rozkrývání globálních hrozeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…