Kottovi, manželka i exmilenka Ratha dostali zpět některé zabavené věci

16.10.2014 16:15

Manželka Davida Ratha i jeho bývalá milenka získaly zpět podíly v domech, které byly dosud kvůli soudnímu rozhodnutí zapečetěny. A dvěma obžalovaným v Rathově kauze, Petru Kottovi a Kateřině Kottové (dříve Pancové) byly vráceny některé, dříve zabavené předměty. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Kottovi, manželka i exmilenka Ratha dostali zpět některé zabavené věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Podle něj obžalovaným manželům Petru a Kateřině Kottovým vyhověl Krajský soud v Praze, když jim vrátil část věcí, které jim policie zabavila v jejich domě v Rudné u Prahy.

Soud vrátil vrtačky, televizi a kola

„U věcí, u kterých měl soud za to, že je jejich hodnota ve vztahu k celkovému majetku, jenž byl zajištěn, zanedbatelná, rozhodl soud o jejich vrácení,“ citoval server mluvčí Krajského soudu v Praze Zuzanu Steinerovou s tím, že konkrétně mělo jít o vrtačky, lyže, kola nebo o televizor.

Jak server připomíná, Petru Kottovi a Kateřině Pancové (po propuštění z vazby se vzali) kriminalisté po razii v jejich domě v květnu 2012 zabavili zhruba 30 milionů korun, které měli schované v malém sklípku pod podlahou. Krom toho jim policie nechala obstavit nemovitosti a pozemky.

U soudu uspěly i obě Rathovy ženy

Se stížnostmi uspěly u soudu také obě ženy Davida Ratha. Manželka Eva a jeho dřívější přítelkyně Renata Horká. Obě ženy po policii chtěly, aby mohly nakládat s domy, které vlastní společně s Rathem. Policie tyto domy zaplombovala jako celek nehledě na spoluvlastníky. „Vrchní soud rozhodl, že se omezuje zajištění nemovitostí, a vyhověl tak jejich stížnostem,“ uvedl mluvčí soudu Jan Fořt, server doplnil, že se toto rozhodnutí týká dvou nemovitostí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…