Koudelka z BIS lže? Kremlík sepsal tento tajemný text, který si přečte i Babiš

05.02.2020 8:28 | Zprávy

Exministr dopravy Vladimír Kremlík se opětovně vyjádřil na svém facebookovém profilu ohledně kauzy nabídnutého úplatku ve výši 1,5 milionu korun. Ten mu měl nabídnout právník Martin Janoušek a Kremlík měl skutečnost nahlásit až po 14 dnech prostřednictvím SMS zprávy šéfovi BIS Michalu Koudelkovi. A právě o tom Kremlík také píše.

Koudelka z BIS lže? Kremlík sepsal tento tajemný text, který si přečte i Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Kremlík

„Považuji za vhodné se vyjádřit k některým otázkám zveřejněným v mediálním prostoru. Příslušné státní složky informovaly o určitých skutečnostech a o vlivu určitých zájmových skupin v resortu dopravy. Na tyto skutečnosti jsem, mimo jiné, na poradě ministra a po prvotní analýze možných dopadů reagoval doporučením změny koncepce v konkrétní záležitosti tak, aby stát sám provozoval určité činnosti. Toto řešení se jevilo navíc ekonomicky pro stát výhodnější. V návaznosti na prosazování změny koncepce za účelem přímého výkonu určitých činností státem došlo k nestandardnímu jednání ze strany určité osoby. Na toto jednání jsem reagoval písemným pokynem, aby nedošlo k uzavření konkrétních smluv. Následně, po obdržení právní analýzy a po vyhodnocení dalších ucelených poznatků, jsem se osobně setkal s ředitelem konkrétní státní složky,“ poznamenal Kremlík.

„Na osobním jednání jsme analyzovali situaci a další možný postup ve věci, včetně možnosti zajištění informací pro možné budoucí procesní využití. Diskuse byla vedena rovněž v rovině přijetí systémových opatření. O správnosti mého postupu svědčí i to, že mnou navrhované řešení přímého výkonu činností státem bude realizováno. O přijatých opatřeních na úrovni ministra jsou vedeny záznamy. Majetkové zájmy státu byly v konkrétní věci ochráněny, a to za součinnosti s ostatními složkami státu. K utajovaným skutečnostem nelze cokoli sdělit. Mohu pouze konstatovat, že příslušné státní složky mají relevantní informace i o jiných skutečnostech, kde se podařilo zabránit poškození majetku státu nebo případně identifikovat osoby v řídících strukturách, které potenciálně představovaly bezpečnostní riziko. Bez znalosti všech informací a časové souslednosti a bez znalosti utajovaných informací, včetně identifikace všech osob a všech veřejných zakázek, jsou mediální vyjádření kohokoli zcela mimo rámec skutečného stavu věci,“ uvedl.

„Nemohu se vyjádřit ani k tomu, zda státní složky se mnou ve věci jednaly i po mém odvolání z funkce, či zda dokonce doporučily určité řešení. Je tedy nepravdivé tvrzení, že by k oznámení určitých relevantních skutečností státním složkám došlo na základě SMS. Stalo se tak na osobním jednání. Je nepravdivé tvrzení, že nebylo reagováno na konkrétní poznatky. Naopak, byla přijata opatření, o kterých jsou záznamy,“ uzavřel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…