Koupě plynárenských akcií se nevzdáme, slibuje pražský politik

29.07.2012 16:25 | Zprávy

Vlivný pražský politik Pavel Hurda se nevzdává naděje na odkoupení akcií Pražské plynárenské od koncernu E.ON. Návrh společnosti na odkoupení naopak pražských akcií ho prý nepřekvapil.

Koupě plynárenských akcií se nevzdáme, slibuje pražský politik
Foto: Archiv
Popisek: Plynový sporák

„Pro mě to překvapivý krok nebyl. Vím, že E.ON se podíl Prahy dlouhodobě snaží získat,“ uvedl Pavel Hurda v rozhovoru pro server iHNed.cz. On sám je posledním politikem v představenstvech městských firem v Praze. Primátor Bohuslav Svoboda ho zde udržuje do té doby, než zdárně dokončí odkoupení akcií Pražské plynárenské. Má totiž mnoho kontaktů.

Burda také ujistil, že Praha zatím neuvažuje o prodeji svého podílu. Stát se ale prý může cokoliv. „Dáváme seriózní nabídku. Snažíme se, aby hlavní město České republiky mělo pod kontrolou energetiku, což tak mělo být vždycky. Energetické společnosti neměly být prodány, to považuji za chybu vlády Miloše Zemana,“ dodal.

E.ON původní nabídku na odkoupení jeho akcií odmítl jako nízkou. „Neřekl bych, že Praha ‚přihodí‘, to se v tomto případě nehodí. Může vzít v úvahu návrh protistrany, její úhel pohledu,“ připustil však.

„Podle mě není rozhodnuto, jdeme do dalšího kola jednání. Věřím tomu, že spějeme k nějakému závěru. Nemyslím si, že by bylo vhodné, abych teď odstoupil. Ale odejdu ve velmi krátké době, protože mě unavuje někomu neustále vysvětlovat, že jsem na sebe vzal něco, co jsem sám přímo nevymyslel. Vadí mi spekulace na téma Hurda v představenstvu Pražské plynárenské. Vadí mi, že nikdo se nezamyslel nad tím, jak společnost fungovala, když jsem byl předsedou představenstva,“ uzavřel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…