Koupě slovenského deníku Pravda, Parlamentní listy a budoucnost médií. Michal Voráček promluvil

7.4.2018 12:35 odp.

Mediální magnát Michal Voráček pohovořil pro slovenský server Pravda.sk o důvodech koupě Pravdy, budoucnosti médií a plánech na slovenském trhu.

Koupě slovenského deníku Pravda, Parlamentní listy a budoucnost médií. Michal Voráček promluvil
Foto: pixabay.com
Popisek: Média - ilustrační foto

Rozhodujícím momentem pro koupi Pravdy byla podle Voráčka příležitost koupit stoprocentní podíl ve společnosti PEREX, která vydává Pravdu. „Jde o přední deník na slovenském trhu, s velkými možnostmi, potenciálem a ambicemi,“ podotkl Voráček.

Ten mimo jiné v rozhovoru také uvedl, že Pravda bude pokračovat v nastavené obsahové lince a orientaci. „Redakci chceme ještě posílit, udělat ji ještě sebevědomější, podpořit ji obchodně i marketingově,“ poznamenal Voráček, jenž společně s podnikatelem Ivem Valentou vlastní i Parlamentní listy. 

  • Původní text ZDE

„Parlamentní listy jsem založil jako svůj koníček, hobby, a to proto, že jsem neustále poslouchal nářky politiků, že nemají dostatečný prostor vyjadřovat svoje názory. Parlamentní listy poskytují všem legálně založeným politickým stranám a subjektům v České republice a poslední dva roky i na Slovensku úplně volný a necenzurovaný prostor v rubrice Politici voličům, respektive Aréna. K tomu mají i svůj vlastní obsah,“ poznamenal Voráček a dodal, že Parlamentní listy mají své místo na trhu a nevnímá je jako kontroverzní. Následně odmítl i to, že by se server podílel na šíření nenávisti ve společnosti. 

Své pak Michal Voráček řekl i k rozdílům slovenských a českých médií. „Jsou velké a bylo by to na dlouhý rozhovor. V obou zemích dochází ke koncentraci majitelů a médií a k určitému prorůstání politiky s médii,“ míní Voráček. Při zamyšlení nad tím, kde bude papír a digitální platformy za pět let, Voráček odpověděl, že oboje musí žít v symbióze. 

„Papír určitě nezahyne, ale musí se adaptovat, což se už děje,“ sdělil Voráček. „Jsme zhruba pět, možná v některých případech až sedm let za vyspělými zeměmi. Musíme urychleně zavést věci, které už v zahraničí fungují,“ dodal závěrem.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …