Koupím levně, státu prodám draze? Poslanec ODS to prý umí s pozemky

14.05.2012 6:55

Před dvěma lety skoupil poslanec ODS Václav Baštýř pozemky pod budoucí dálnicí u obce Ševětín na jihu Čech od místních obyvatel za sedm korun za metr čtvereční. Nyní pozemky od Baštýře bude stát vykupovat až za 100 korun za metr čtvereční, což je dvanáctinásobek původní ceny.

Koupím levně, státu prodám draze? Poslanec ODS to prý umí s pozemky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Je tedy zřejmé, že poslanec a předseda poslaneckého výboru pro dopravu věděl skutečnosti o stavbě dálnice D3, jež má spojit Prahu s Budějovicemi. Teď má Baštýř stoprocentní jistotu, že od něj nakoupené parcely stát koupí. Na jeho pozemky totiž v katastru Ševětín už platí zástavní právo.

Pozemky, za které utratil zhruba 733 000 korun, by poslanci mohly vynést více než deset milionů. „Já na tom nechci vydělávat. Kupoval jsem celé bloky pozemků, třeba pět hektarů, a jen na kusu bude dálnice. A za ty plochy, kde bude dálnice, jsem platil to, co dává Ředitelství silnic a dálnic. To by ti lidé přece jinak neprodali,“ tvrdí Baštýř pro MF Dnes.

O dálnici nepadlo ani slovo

Lidé, kteří mu pozemky prodali, však o ničem takové nevědí a teď se právem zlobí. „O dálnici neříkal ani slovo, jen že na pozemcích bude hospodařit. Cena, kterou nám nabídl, byla komplet za celý pozemek, rozhodně ji nevypočítával za část pod dálnicí a za část mimo dálnici,“ říká jeden z majitelů.

Bašýř se ale dále hájí. „Ale já na tom nechci vydělávat. Já chci, aby dálnice byly co nejlevnější. Ty spekulace jsou špatné,“ dodal poslanec v rozhovoru pro MF Dnes.

Byštýř tvrdí, že na pozemích, které od něj stát nevykoupí, bude dále využívat pro zemědělství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…