Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

9. 2. 2018 6:50

Krajský soud v Hradci Králové by dnes měl vynést rozsudek v kauze bývalého náměstka královéhradeckého primátora Josefa Malíře (VPM), kterého krajský i vrchní soud v předchozích letech zprostil obžaloby kvůli parkovacímu domu. Státní zástupce navrhl Malíře potrestat za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku pětiletým vězením. Malíř nezákonné jednání odmítá.

Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Předseda Volby pro město Josef Malíř
reklama

V kauze parkovacího domu v areálu bývalé mlékárny u hlavního vlakového nádraží obžaloba viní Malíře z toho, že jako předkladatel ostatním členům rady města a zastupitelstva vědomě podával nepravdivé a zkreslené informace se záměrem, aby si Hradec Králové koupil parkovací dům, který budovala soukromá firma. Město za parkovací dům v roce 2010 zaplatilo 75 milionů korun, ale podle revizního znaleckého posudku byla obvyklá cena nemovitosti 41,6 milionu korun.

Podle státního zastupitelství Malíř nedostál svým povinnostem a věděl, že město nakupuje nevýhodně. Podle obžaloby také jednal tak, aby úřad nedělal takzvanou předběžnou finanční kontrolu. Na vyšší cenu neupozornil prý ani jiným způsobem. Malíř údajně způsobil škodu 33 milionů korun.

Kauzu zpátky do Hradce po dovolání nejvyššího státního zástupce poslal Nejvyšší soud. Žalobce nesouhlasil se zprošťujícími rozsudky krajského a vrchního soudu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…