Křesťanský svět začíná slavit Vánoce, v Betlémě bude půlnoční mše

24.12.2018 15:23

Lidé na celém světě dnes podle křesťanské tradice začnou slavit Vánoce, které připomínají narození Ježíše. Tradičním procesím začnou oslavy v Betlémě na Západním břehu Jordánu, kde podle biblické tradice Ježíš Kristus přišel na svět. Vánoční mši pak večer odslouží papež František v chrámu svatého Petra ve Vatikánu.

Křesťanský svět začíná slavit Vánoce, v Betlémě bude půlnoční mše
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Do Betléma se každoročně sjíždějí tisíce věřících. Pro ně bude v bazilice Narození Páně sloužit půlnoční mši římskokatolický administrátor jeruzalémského patriarchátu Pierbattista Pizzaballa.

Papež František od 21:30 SEČ povede vánoční mši ve Svatopetrském chrámu. Mnohem náročnější program ho ale čeká hned v úterý na Boží hod vánoční, kdy z balkonu baziliky svatého Petra mimo jiné pronese poselství Městu a světu (Urbi et orbi).

Oslavy Vánoc v Římě a Vatikánu provázejí přísná bezpečnostní opatření. A to zejména na Svatopetrském náměstí a v jeho okolí a u nejnavštěvovanějších památek. Italské Ministerstvo vnitra uvedlo, že posílené policejní hlídky budou například u sídel státních institucí, u stanic metra v centru města nebo v okolí Kolosea a největších chrámů.

V mnoha českých kostelech se budou dnes jako vždy sloužit půlnoční bohoslužby. Tradičně se mše bude konat i v katedrále svatého Víta na Pražském hradě pod vedením kardinála Dominika Duky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…