Křivá huba tzv. demokratického bloku. Komentátor Hanák vidí v duševně chudých opozičnících hlavně nenávist

14.07.2018 10:54

Několikahodinovou středeční debatu našich poslanců, která se odehrávala na půdě Poslanecké sněmovny před hlasovaním o důvěře vládě, sledoval i politický komentátor Jiří Hanák. Po jejím zhlédnutí mu prý v hlavě znělo jediné, a sice příhodný verš z Wolkerovy básně U rentgenu: „nejhlouběji, chudý, vidím nenávist“.

Křivá huba tzv. demokratického bloku. Komentátor Hanák vidí v duševně chudých opozičnících hlavně nenávist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek ho obvinil, že není chlap, protože nešel mezi demonstrující

„Zejména někteří poslanci stran, chudých na počet mandátů a duševně chudých na to, aby věcně mohli cupovat vládní prohlášení, měnili se v pouliční nenávistné křiklavce, zřejmě už nevyléčitelně otrávené antibabišismem,“ napsal v úvodu svého textu v Lidových novinách komentátor.

Nešlo si prý nepovšimnout, že první housle mezi zmiňovanými křiklouny hrál bezesporu pan Kalousek. „Zřejmě už pozapomněl na svoji prošetřovanou minulost a na to, že v roce 2006 byl ochoten vládnout s  podporou komunistů,“ připomněl Hanák.

Jenže nohu KSČM mezi dveře vládní moci podle komentátorových slov nepostrčilo ani hnutí ANO, ani sociální dmeokracie, nýbrž tzv. demokratický blok. „A zejména ODS. Musela přece vědět, jak to dopadne, ale chovala se jako svíčkové baby,“ zmínil Hanák a doplnil, že ty by si jistě také rády zarandily, ale přehnaná ctnost jim v tom bránila.

„Ctnost a pýcha na darebáckou privatizaci, černé peníze ve Švýcarsku a tragikomickou vládu Nečasovu,“ poznamenal Hanák s zdůraznil, že stačilo přitom jen odejít při hlasování o důvěře první a daleko lepší Babišovy vlády ze Sněmovny, aby komunisté zůstali u svých trpasličích preferencí. „Takže s křivou hubou se nedívej do zrcadla,“ vzkázal demokratickému bloku na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…