Krize dál dopadá na rodiny. Lidé musejí dávat platy dohromady

03.12.2012 8:49 | Zprávy
autor: mp

Zvyšuje se DPH a tím se zdražuje prakticky všechno. Rodiny jsou tak nuceny dávat platy dohromady, aby vůbec vyžily, Informuje o tom pondělní Právo s poukazem na to, že v dnešní době se musejí pracující rodiče starat nejen o své děti, ale také o své rodiče, kteří nevystačí s penzí od státu.

Krize dál dopadá na rodiny. Lidé musejí dávat platy dohromady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

„Z jednoho platu rodina nevyžije,“ řekla Právu třiačtyřicetiletá úřednice Petra. „Navíc už patřím mezi tzv. sendvičovou generaci, tedy ty, kteří se vedle své rodiny musí starat o své staré rodiče. Bez domluveného společného rozpočtu to jde opravdu těžko,“ konstatovala úřednice.

Politici lidem malují temnou budoucnost

Fakt, že dnes již nestačí, když např. manžel odevzdá do společné kasičky jen část platu, prokazují i průzkumy veřejného mínění. Podle CVVM je 58 procent lidí přesvědčeno, že by měli manželé do společné kasy dávat úplně celé výplaty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…