Krnáčová chce dělat Stropnickému a dalším mladým radním matku. Dohlédnu na ně, slíbila přes rádio

19.11.2014 19:21

Budoucí pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v Kauze dne na Rádiu Impuls ve středu popisovala, co se bude dít, až se stane primátorkou. Například na své náměstky dohlédne jako matka. A kdyby to nefungovalo, prý klidně přejde i do opozice, na funkcích podle svých slov nelpí. Hovořila také o tunelu Blanka, o Opencard i o tom, proč chce ochranku.

Krnáčová chce dělat Stropnickému a dalším mladým radním matku. Dohlédnu na ně, slíbila přes rádio
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr pražské kandidátky Adriana Krnáčová

V úvodu pořadu vysvětlovala, proč uvažuje o tom, že si pořídí ochranku. „Když jsem se dívala na rozpočet a na to, co s ním budeme muset udělat, tak celkem jo. Když někomu šlápneme na kuří oko, tak se mu to nebude líbit,“ prohlásila.

Plány v dopravě

Její koalice ANO, Trojkolice a ČSSD bude poměrně křehká a většinou jednoho hlasu. Mezi jejími radními bude i Matěj Stropnický ze Strany zelených (ročník narození 1983) a Krnáčová dala jasně najevo, že na mladé členy Rady města dohlédne. „Nad klukama bude matka,“ poznamenala. Její náměstci budou tedy mít dohled, ale jestliže jim půjde o Prahu stejně jako Krnáčové, tak není třeba předem počítat s nějakými problémy. A kdyby to přece jen nefungovalo, nebojí se přejít do opozice. Budoucí primátorka trvala také na tom, že bude vyžadovat po svých radních bezpečnostní prověrku na nejnižší stupeň.

V druhé polovině pořadu hovořila také o tunelu Blanka, s jejím otevřením počítá v březnu příštího roku, protože byla v komplexu ještě voda od posledních povodní. Co se týče dopravy, tak Krnáčová počítá také s vlakovým propojením města s Letištěm Václava Havla. A poslední věc týkající se dopravy - budoucí primátorka by ráda „zařízla“ projekt Opencard.

V závěru také prozradila, že už nemá tolik času radit se s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Se smíchem poznamenala, že jí to chybí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

7:19 Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

Ekonom Lukáš Kovanda varuje před potenciální ekonomickou katastrofou, která se dotkne každého Čecha.…