Krnáčová možná dál povládne v Praze. Jsme na dobré cestě, hlásí

17.03.2016 20:07

Pražské ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) pokračují ve vyjednávání o možné obnově koalice. Nyní expertní týmy projednávají programové body. K definitivní dohodě by mohlo dojít do konce příštího týdne. ČTK to potvrdil radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL). Jednání chtějí strany uzavřít do konce března. Koalice zmíněných stran se rozpadla loni v říjnu. ODS, která se stranami jednala o možné spolupráci, od jednání dnes definitivně odstoupila.

Krnáčová možná dál povládne v Praze. Jsme na dobré cestě, hlásí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

„Zatím není nic domluveno ani podepsáno. Jednáme o problematických bodech programu. V pondělí a úterý se sejdou expertní týmy, teprve po jejich jednání se opět sejdeme a řekneme si, zda koalici uzavřeme, či nikoliv,“ řekl Wolf. Mezi diskutovanými tématy bude podle Wolfa například problematika územního plánu.

Možný vznik koalice potvrdila ČTK také primátorka Adriana Krnáčová (ANO). „Jsme na dobré cestě, aby vznikla koalice na původním půdorysu, což jsme si dnes potvrdili,“ uvedla.

Staronová koalice by mohla být podle serveru Aktuálně.cz uzavřena do konce března. Čtyři chybějící radní by tak mohli být zvoleni na jednání zastupitelstva 31. března. „Už dříve jsme hovořili o datu 31. března jako o termínu, dokdy chceme mít jasno, a to stále platí,“ uvedla Krnáčová.

Pokud se domluví, budou mít opět v 65členném zastupitelstvu většinu 33 hlasů. V současné době vládne Praze sedm radních, rada má v plném počtu 11 členů. Původní koalice se rozpadla na konci října poté, kdy byli na jednání zastupitelstva čtyři radní odvoláni hlasy nejen opozice, ale i tehdejší koalice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…