Krnáčová promluvila z ČT o vystěhování prezidenta z Hradu. Je prý neuvěřitelné a ostudné, co se tam teď děje

17. 8. 2016 19:17

Někdy se to udělat musí. Tato slova vzkázala pražská primátorka Adriana Krnáčová řidičům, kteří si stěžují na uzavírky v hlavním městě. Na straně druhé vyjádřila pochopení pro volání po dokončení Pražského okruhu. Velmi kriticky se vyjádřila k bezpečnostním opatřením na Pražském hradě. Primátorka uvedla i možnost, že by se prezident mohl z Hradu odstěhovat. Nakonec zmínila i chystanou cestu do Číny a nedávnou politickou krizi na magistrátu.

Krnáčová promluvila z ČT o vystěhování prezidenta z Hradu. Je prý neuvěřitelné a ostudné, co se tam teď děje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) ve středečním Interview ČT24 prozradila, že používá služební automobil a různé uzavírky jí nejsou právě příjemné. „Ale někdy se to prostě musí udělat,“ prohlásila primátorka. Následně dala najevo, že vláda dostala na srozuměnou, že je na čase dodělat Pražský okruh. Myslím si, že po dvaceti pěti letech je to k Praze fér,“ konstatovala dáma.

„Abychom dále rozvíjeli republikovou dálniční síť bez toho, abychom měli dokončený Pražský okruh, to si myslím, že je nezodpovědné,“ doplnila Krnáčová. Především lidem na Spořilově chce opravdu pomoci.

Za další dopravní problém Prahy označila cestu na Letiště Václava Havla. Pakliže je zatím v nedohlednu výstavba rychlodráhy na letiště, Krnáčová vidí cestu v dobudování tramvajových linek až na letiště. Primátorka si je vědoma toho, že je to pro hlavní město ostuda, když na zastávce metra na letiště musejí stát nosiči a nosit lidem kufry do schodů.

Velmi kritická byla k novým bezpečnostním opatřením na Pražském hradě. „Myslím si, že to není úplně vhodné opatření, protože se před těmi rámy kumuluje spousta  lidí, takže pokud by někdo chtěl vyvolat nebezpečnou situaci, tady má ideální možnost. Praha je jedním z nejbezpečnějších míst v Evropě, a pokud nám naše bezpečnostní složky říkají, že nám nehrozí bezprostřední nebezpečí, tak by bylo lepší postupovat jinou cestou,“ poznamenala primátorka. Sama současná opatření nepovažuje za užitečná. Pokud si prezident myslí, že na Hradě není bezpečno, pak by se teoreticky mohl odstěhovat. „Ale já jsem daleka toho, abych panu prezidentovi radila, kde má bydlet,“ konstatovala dáma.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ve druhé polovině pořadu prozradila, že se chystá do Číny. „Kolegové z Číny už tady byli dvakrát, tak jsme si s kolegy řekli, že by bylo dobré navštívit partnerské město. Budeme mluvit o spolupráci v dopravě, v kultuře, v turismu. A je tam i kolega z odboru majetku, takže můžeme debatovat i o tom, jestli by se čínští investoři mohli podílet na opravě některých památek v Praze,“ prozradila primátorka.

Do Číny pojede i ředitel pražské zoo a bude vyjednávat o pandách. Darování tohoto páru zvířat je vždy výsadou čínského prezidenta, který tato zvířata daruje jiné hlavě státu. Pokud na tento dar opravdu dojde, pak budou pandy v zoo bydlet tam, kde dnes pobývají lední medvědi.

Ponaučení? Nevěřit nikomu

Hovořila také o možném umístění Slovanské epopeje. Pokud nebude nalezen vhodný objekt, bude postaven nový. Moravský Krumlov prý bude moct požádat o zápůjčku Slovanské epopeje, až pro ni vytvoří vhodné podmínky. „Podotýkám, že by šlo o zápůjčku. I jiná česká a moravská města by možná stála o zápůjčku,“ konstatovala.

Nakonec se vyjádřila i ke koaliční politické krizi, která se táhla celé měsíce a skončila tím, že šéf Strany zelených Matěj Stropnický nesedí v městské radě. A vzala si Krnáčová z této krize nějaké ponaučení? „Ponaučení? Asi nevěřit nikomu. Nevěřit nikomu a ověřovat si všechno,“ uzavřela primátorka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

21:04 Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

Poslankyně a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová vytáhla na premiéra Andreje Babiše dopis, ve kterém…