Kroupa junior řečnil o komunistické obludě. Je pro něj prý těžké stát vedle lidí, kteří se neštítí spolupracovat s KSČM

28.06.2020 6:30

Zástupci organizace Post Bellum včera uctili památku obětí komunistického režimu u památníku popravené političky dr. Milady Horákové ve Sněmovní ulici v Praze. „Je mi obtížné postavit se při takovýchto výročích vedle lidí, kteří spolupracují s komunisty, kteří jim dávají prostor na výkonu politické moci, kteří se nechají komunisty vydírat,“ prohlásil během pietní akce ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa. Další z přítomných pak zmínil aktuální komunistickou podporu vlády koalice ANO a ČSSD.

Kroupa junior řečnil o komunistické obludě. Je pro něj prý těžké stát vedle lidí, kteří se neštítí spolupracovat s KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pomník Milady Horákové
reklama

Anketa

Je Miroslava Němcová vhodnou kandidátkou na funkci prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 22672 lidí
Zúčastnění připomenuli, že dr. Milada Horáková dokázala, že hrdinství není kýč a je zásadní trvat na svobodě. Kroupa též před padesátkou přítomných připomenul osudy lidí, kteří se postavili „komunistické obludě“ a zaplatili za to životem nebo mnoha lety v komunistických vězeních a lágrech.

„Mnozí byli postiženi jinými způsoby, komunisté rozdělovali rodinu, částečně zasáhli i tu moji. Žijeme ve svobodné době. Přiznám se, že je mi obtížné postavit se při takovýchto výročích vedle lidí, kteří spolupracují s komunisty, kteří jim dávají prostor na výkonu politické moci, kteří se nechají komunisty vydírat,“ zmínil přitom.

Zdůraznil, nakolik je důležité předávat vzpomínky na lidi, kteří se postavili komunistům i dalším generacím: „Naše země, náš národ má až možná nepřirozeně velké množství opravdových hrdinů. A je na nás, abychom si jejich příběhy předávali, abychom v sobě nosili úctu a respekt k tomu, proč se zasadili za naši svobodu, a především abychom předali tuto hodnotu jako nejvyšší hodnotu, tedy svobodu, našim dětem a aby i ony pak předávaly toto i dalším generacím.“

Fotogalerie: - Uctění Milady Horákové

Uctění památky Milady Horákové starostou Městské č...
Detail pomníku Milady Horákové na Pětikostelním ná...
Martin Jan Stránský a Oldřich Lomecký
Pomník Milady Horákové na Pětikostelním náměstí
Uctění památky Milady Horákové starostou Městské č...
Martin Jan Stránský

Jan Dobrovský, člen kolegia Post Bellum, rovněž vyjádřil politování nad tím, že nynější vláda se ve Sněmovně opírá o komunistickou stranu.

„Když slýchávám často v sebeobraně, když vypráví někdo, kdo se podílel na tvorbě zločinného komunistického režimu, že taková byla doba, tak Milada dokazuje, že tomu šlo čelit. Sice za cenu oběti vlastního života, ale za svobodu se život často položit musí,“ pronesl následně Dobrovský.

Horáková tak podle něj dokázala, že hrdinství není jen pouhým kýčem a že je důležité být hrdý na svůj názor. A pocit svobody „jako nejdůležitějšího prvku lidského života je zásadní věc a je třeba na tom trvat“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Řvali, že jsem zabil 14 lidí.“ Kajínek odtajnil detaily svého útěku. A také mluvil o podivné neshodě útvarů v Praze a v Plzni

19:49 „Řvali, že jsem zabil 14 lidí.“ Kajínek odtajnil detaily svého útěku. A také mluvil o podivné neshodě útvarů v Praze a v Plzni

Asi nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který původně neměl do konce života opustit vězeňskou celu…