Kroužkování pomohlo i šlechtici. Kinský bude rozhodovat o kraji

14.10.2012 21:02

O Královéhradeckém kraji bude podle očekávání rozhodovat například hradecký primátor. Díky kroužkování se ale do zastupitelstva dostal i šlechtic František Kinský.

Kroužkování pomohlo i šlechtici. Kinský bude rozhodovat o kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost
reklama

Kdyby voliči nekroužkovali, František Kinský by se do zastupitelstva nedostal. Na kandidátce Východočechů, které finančně podporuje Andrej Babiš, byl totiž na desáté pozici a uskupení získalo ve volbách čtyři křesla. Kroužkováním se však Kinský vyšvihl na druhé místo kandidátky.

"Je to pro mě velká zodpovědnost. Své jméno nenosím jako transparent, ale znamená pro mě úkol pokusit se být slušným člověkem, abych generacím před sebou nedělal velkou ostudu," prohlásil ještě před volbami šlechtic, který vlastní zámek v Kostelci nad Orlicí.

Podobně voliči pomohli kroužkováním i jiným politikům v Královéhradeckém kraji. Například z dvacátého místa na sedmé se v kandidátce Koalice pro Královéhradecký kraj dostal i kuchař Ivan Vodochodský, kterého lidé znají z televize.

Absolutním vítězem voleb v tomto kraji se ale stal senátor a bývalý státní zástupce Miroslav Antl. Sice byl původně na 13. místě kandidátky ČSSD, nakonec ale předstihl i lídra, hejtmana Lubomíra France.

I když dostal hlasů nejvíce, hejtmanem se však nestane. "Nebudu dávat všanc své křeslo. Krajský výkonný výbor už před rokem jasně rozhodl, že jsem lídr kandidátky, a tak to bude i po sečtení hlasů," prohlásil Franc.

Podobně i starosta Nového Bydžova Pavel Louda přeskočil jedničku kandidátky ODS Miloslava Plasse.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…