Krvavý Miloš, stojí v novinách o Zemanovi

31.10.2013 10:41

Prezidentu Miloši Zemanovi jde podle politologa Josefa Mlejnka jr. o maximalizaci vlastní moci. Píše to alespoň v komentáři Lidových novin s názvem Krvavý Miloš. „Přičemž ostatní levicové subjekty jsou podle něj evidentně pouze partami blbečků, které buď pochopí svou historickou úlohu, věrnou službu Zemanovi, anebo ji nepochopí a pak musí být zničeny,“ píše Mlejnek o údajné představě Miloše Zemana.

Krvavý Miloš, stojí v novinách o Zemanovi
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Zeman byl v dobré náladě

Jádro problému dnešní politické scény podle Mlejnka spočívá v rozložení sil. „Aktivistického prezidenta sice Parlament může brzdit, ale pouze za předpokladu, že v něm existuje programově konzistentní a soudržná nadpoloviční většina. Tedy něco, co prostě v Parlamentu není a nebude,“ konstatuje komentátor.

„Což prezident ví a možná i kvůli tomu se nakonec on a jeho lidé v ČSSD odhodlali k rituální porážce předsedy Sobotky,“ domnívá se Mlejnek. Bořit prý prezident může poměrně snadno. „Avšak stavět nikoli, na to nemá dostatek pravomocí, respektive by tak mohl činit pouze ve spolupráci s parlamentní většinou,“ napsal v LN Mlejnek.

Výsledkem prezidentovy ambice vládnout je podle komentátora i Rusnokova vláda, která je už zcela nelegitimní útvar, jenž prý prezident nechá vládnout i přes Nový rok. „A nedá si pokoj, dokud ve své mocichtivé mstivosti nepodkope poslední zbytky stability českého politického systému,“ soudí Mlejnek.

Za řízenou destrukci ČSSD by SPOZ měla dostat od Agrofertu vyznamenání

Politolog Josef Mlejnek jr. v LN komentuje počínání Zemana a SPOZ v předvolební kampani. „Za idiotské působení ministrů SPOZ v kampani by celá partaj včetně čestného předsedy měla dostat čestné uznání Agrofertu, neboť rozladěné levicové voliče zčásti přebral Andrej Babiš. A jen co se zavřely volební místnosti, začal se Miloš Zeman a jeho lidé v ČSSD chovat tak, jako by byli Agrofertem přímo placeni -  za řízenou destrukci posledního velkého konkurenta ANO ve stranickém spektru,“ analyzuje Mlejnek situaci.

Krvavý Miloš

Ve svém komentáři Josef Mlejnek píše také o mentální krvelačnosti. Upozorňuje na prořeknutí Miloše Zemana v ČT v Otázkách Václava Moravce. Tam se prý Miloš Zeman na chvíli zasnil, když pravil: „Alžběta Krvavá, bože, to byly časy.“ Mlejnek upozorňuje, že si ji spletl s Marií I., které se říkalo krvavá pro její pronásledování protestantů. „Avšak hlavní je ona mentální krvelačnost, jež na chvíli vystrčila růžky, touha stínat hlavy `protestantům`, nyní konkrétně Sobotkovi, popřípadě vzpurným rektorům škol,“ napsal Mlejnek v LN o Miloši Zemanovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…