Krymští Tataři: Obnovíme dodávku elektřiny, jen když propustíte vězně

26.11.2015 11:36 | Zprávy

Krymští Tataři obnoví dodávku elektřiny na Krym, pokud ruská strana splní alespoň jeden z jejich požadavků. Ukrajinským novinářům to dnes řekl jeden z organizátorů blokády, neformální vůdce krymskotatarské menšiny a poslanec ukrajinského parlamentu Mustafa Džemilev.

Krymští Tataři: Obnovíme dodávku elektřiny, jen když propustíte vězně
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

Dodávka proudu na Krym anektovaný Ruskem se zastavila minulý víkend, když aktivisté organizace Blokáda Krymu poškodili dva sloupy dálkového vedení v ukrajinské Chersonské oblasti sousedící s Krymem. Poloostrov se ocitl zcela bez proudu a odkázán je na dieselové generátory, které ruské úřady postupně převážejí z pevniny na Krym.

Džemilev a jeho druhové tvrdí, že „občanská blokáda“ bude zrušena, pokud ruské úřady propustí politické vězně z řad krymských Tatarů, zadržované na Krymu a v Rusku. Další z organizátorů akce, Lenur Isljamov, dnes prohlásil, že „pokud (ruské) okupační úřady propustí alespoň jednoho politického vězně, bude dodávka proudu obnovena“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Odvody živnostníků

Dobrý den, můžete sdělit už nyní více, jak to za vaší vlády bude s odvody živnostníků? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

12:43 Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

„Asi jsou stále ještě opilí volebním úspěchem.“ „Mně to přijde jako zrada na voličích, ale to si Mot…