Kuba přišel, pustil video, straníci tleskali. Jenže pak ho viděli jiní lidé

03.02.2026 14:30 | Monitoring
autor: Naďa Borská

„Další politická strana, kterou budete moci v klidu nenávidět z celého srdce.“ Takto se na síti X hodnotí vznik nového hnutí Naše Česko, které založil hejtman Martin Kuba. Na jihu Čech populární politik, jenž opustil řady ODS, se nejdříve chystá kandidovat v letošních krajských volbách a potom se vrhnout i na celostátní politiku.

Kuba přišel, pustil video, straníci tleskali. Jenže pak ho viděli jiní lidé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jihočeský hejtman Martin Kuba

Jihočeský hejtman Martin Kuba, který nedávno opustil Občanskou demokratickou stranu (ODS), v úterý na tiskové konferenci v Praze oficiálně představil své nové politické hnutí nazvané Naše Česko. Hnutí se má zaměřit na překonání tradičního dělení na konzervativní a liberální přístupy a chce hledat praktické cesty k posunu České republiky vpřed.

Kuba představil logo a vizuální identitu v krátkém videu, které bylo doprovázeno bouřlivým potleskem přítomných.

Na akci se objevil i s manželkou Denisou, což podtrhlo osobní rozměr celé prezentace. Kuba zdůraznil, že hnutí začne působit především v Jihočeském kraji, kde plánuje kandidovat v podzimních komunálních volbách. Postupně však cílí na celorepublikovou strukturu, s ambicí sestavit kandidátku do sněmovních voleb v roce 2029.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…