Kubek na Frekvenci 1: Další protesty lékařů jsou možné

04.02.2012 18:14

Šéf České lékařské komory ČR Milan Kubek v Pressklubu na Frekvenci 1 nevyloučil další možné protesty lékařů. Ti jsou totiž podle něj zklamaní z toho, jak je ministerstvo zdravotnictví podvedlo, a že jim nezvedlo platy tak, jak slíbilo. V nejbližší době se ale žádná konkrétní akce neplánuje.

Kubek na Frekvenci 1: Další protesty lékařů jsou možné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek

"V nejbližších týdnech asi žádní další protesty neproběhnou, ale desiluze lékařů ohledně toho, že vláda nedodržela slovo, že se nezvedly platy tak, jak měly, ta tu je," přiznal Kubek. Lékaři pod vedením jeho a šéfa lékařských odborů Martina Engela protestovali v rámci výzvy "Děkujeme, odcházíme" za zvýšení svých platů tím, že hromadně podávali výpovědi. Protest s kontroverzním heslem "Náš exodus, váš exitus" budil u části veřejnosti hněv, a u části naopak sympatie. Akce skončila podpisem memoranda s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem, v němž ministr slíbil, že se platy lékařů budou postupně zvyšovat.

Mohlo to bejt lepší

"Ta dohoda byl slušný kompromis," hodnotí Kubek věc zpětně. "Kdyby se toho zúčastnilo víc lékařů, mohli by dosáhnout většího úspěchu. Za nemorální ovšem považuji to, že se platy zvedli všem lékařům, tedy i těm, kteří se na vlnách protestů jen vezli, nebo dokonce těm, kteří proti tomu aktivně vystupovali." Za všechny jmenoval známého kardiochirurga z pražského IKEMu profesora Jana Pirka.

Nedodržení dohody ovšem podle Kubka není to nejhorší, co ministerstvo v současnosti dělá. "Nebezpečnější je podle mě prodlužování dojezdových dob sanitek a čekacích dob na operace," podotkl. To prý ohrožuje pacienty mnohem víc a dokonce by to podle něj mohlo způsobit destrukci zdravotnictví.

Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…