Kubek prosí lékaře, působící v zahraničí: Vraťte se alespoň na čas, potřebujeme vaší pomoc

15.10.2020 10:50 odp.

Podle modelů hrozí, že kapacity nemocnic v Česku budou na konci října vyčerpány, každá nemocnice se proto připravuje na mimořádnou situaci a snaží se zajistit nouzové kapacity lůžek, ale také dostatek personálu. Prezident České lékařské komory Milan Kubek nyní prosí české doktory působící v zahraničí, aby se alespoň dočasně vrátili pomoct do Česka, informuje Echo24.cz.

Kubek prosí lékaře, působící v zahraničí: Vraťte se alespoň na čas, potřebujeme vaší pomoc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident České lékařské komory Milan Kubek

„Na nemocnice se valí obrovská vlna nemocných a nemocnice se musejí připravit,“ uvedl Kubek, podle kterého je největší hrozba nedostatek lékařů a sester, kteří pracují zejména na odděleních anesteziologie a resuscitace a mají zkušenosti také s intenzivní péčí.

Největší problém pro nemocnice představuje chybějící profesionální personál. „K čemu je vám postel, když nemá kdo léčit. Kdyby přišlo pár desítek kolegů, určitě bychom byli vděční,“ vyzval Kubek české doktory pracující v zahraničí, aby se alespoň dočasně vrátili domů a pomohli.

„Já bych se nerad dožil toho, že my lékaři budeme mít tři těžce nemocné a budeme řešit, koho jednoho budeme léčit a které dva necháme vlastnímu osudu,“ dodal s tím, že pokud dojde ke zhroucení zdravotního systému, zhroutí se celá ekonomika.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nab

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …