Kubera varuje voliče: Lidi, nevěřte bláznům

14.08.2013 14:14

Senátor a primátor severočeských Teplic Jaroslav Kubera (ODS) doufá, že ODS použije v nadcházejících volbách pouze pozitivní kampaň a nebude ani v nejmenším reagovat na útoky svých oponentů. Doufá také, že lidé neuvěří bláznům, kteří jim budou slibovat štěstí. Informuje o tom server Prvnízprávy.cz.

Kubera varuje voliče: Lidi, nevěřte bláznům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

"Uvidíme, jak budou populisté úspěšní. Jenom blázen může tvrdit, že lidem zajistí štěstí a vysokou životní úroveň. To se zatím nepodařilo nikomu na světě a pevně věřím tomu, že lidé na podobné nesmysly neskočí. Naprosto chápu, že někteří lidé jsou ve velmi těžké situaci, do které se vlastní vinou nedostali, a těm je třeba pomoci. Ovšem je tady i početná skupina lidí, kteří si zbytečně vzali nesmyslné půjčky, zadlužili se a spoléhají se na to, že je někdo vytáhne z průšvihu," podotýká senátor.

Vláda by měla dostat pět let

Obratem dodává, že hodlá v ODS prosazovat vedení pozitivní předvolební kampaně, pokud vůbec budou volby v dohledné době. Situace je dnes natolik nejasná, že nové volby mohou být klidně až na jaře. Co by je mohlo zdržet? Třeba nová odhalení policie, říká senátor. Co když kriminalisté např. zjistí, že nějaký poslanec vlastní nemalý počet fotovoltaických panelů?

Jednu jistotu ale Kubera má. I nově zvolené poslance začnou lidé brzy nenávidět, tak už to v Česku chodí a na vině je především náš volební systém. "Přece nemohou být volby každý rok znova. To by vláda nestihla udělat nic. Osobně jsem přesvědčen, že by se dokonce současné čtyřleté funkční období mělo prodloužit právě z těchto důvodů na pět let," navrhuje Kubera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…