Kubice chce prošetřit nezávislost vyšetřování. Nejen u CASA

13. 7. 2012 16:39

Ministr vnitra Jan Kubice se v pátek odpoledne rozhodl požádat, aby Nejvyšší státní zástupce prověřil, zda v kauze CASA nedochází k ovlivňování policie. Podle ministra je třeba prověřit, zda v tomto případě není narušena nezávislost trestního řízení. Kubice chce přezkoumat, zda k narušení nezávislosti vyšetřovacích orgánů nedošlo i v jiných kauzách.

Kubice chce prošetřit nezávislost vyšetřování. Nejen u CASA
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Ministr vnitra se v pátek obrátil dopisem na Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky je jeho obsahem žádost o prověření, zda při vyšetřování nákupu letadel CASA nebo v jiných kauzách nedochází k ovlivňování vyšetřování.

Kubice zadal Nejvyššímu návladnímu tento úkol i přesto, že jej policejní prezident Petr Lessy ujistil, že vyšetřování probíhá v souladu se zákonem a na vyšetřovatele žádný nátlak vyvíjen nebyl. „Přestože z odpovědi policejního prezidenta usuzuji, že k ovlivňování výše zmíněného vyšetřování nedochází, obrátil jsem se dnes dopisem na nejvyššího státního zástupce,“ sdělil sám ministr vnitra.

Na pátečním jednání bezpečnostního výboru sněmovny si však ministr vnitra stěžoval, že mu policejní prezident již dva týdny nebyl schopen vysvětlit, jak to bylo s telefonátem ministra financí Miroslava Kalouska vyšetřovateli kauzy údajně předražené armádní zakázky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …