Kubiceho náměstek má problém. Vysokoškolský titul získal za podezřelou práci

20. 1. 2013 13:00

Robert Ledvinka se stal náměstkem ministra vnitra Jana Kubiceho teprve vloni v listopadu a už teď ho prověřuje policie kvůli zakázce na Registr práv a povinností. Není to přitom jediné podezření, které je s novým náměstkem spojeno.

Kubiceho náměstek má problém. Vysokoškolský titul získal za podezřelou práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

Není totiž vyloučeno, že odbyl i svou rigorózní práci, díky které získal vysokoškolský titul. Prý okopíroval informace z internetu bez toho, aniž by ocitoval jejich zdroj. Zprávu přináší server Týden.cz  s odvoláním na informace TV Barrandov.

Může přijít i o práci

"Já mám čisté svědomí v této oblasti. Mohlo se skutečně stát, že jsem někde zapomněl odkaz, protože některé věci byly z internetu. Takže to se možná opravdu stalo. Je ale zajímavé, že se ta věc objevila ve chvíli, kdy jsem byl jmenován náměstkem ministra," uvedl Ledvinka pro TV Barrandov.

Filosofická Fakulta UK, kde Ledvinka titul získal, hodlá celý případ prošetřit. Pokud po přezkoumání dojde k závěru, že náměstek při psaní práce nedodržel platná pravidla, může o titul přijít. Teoreticky by mohl přijít i o  své současné zaměstnání, a to ve chvíli, kdy by se ukázalo, že jeho rigorózní práce je v zásadě jen kopií předchozí práce diplomové. Pokud by přišel i o svůj magisterský titul, nemohl by práci náměstka vykonávat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…