Kuciaka možná nechal oddělat slovenský podnikatel Kočner. Žádní Italové, píší média

04.10.2018 7:17

Slovenská média hlásí další posun v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Denník N tvrdí, že jeden z obviněných prohlásil, že si vraždu objednal kontroverzní podnikatel Marian Kočner.

Kuciaka možná nechal oddělat slovenský podnikatel Kočner. Žádní Italové, píší média
Foto: Facebook
Popisek: Zavražděný novinář Ján Kuciak
reklama

V případě vraždy Jána Kuciaka byli obviněni tři muži a jedna žena. Jde o Tomáše Szabóa, jeho bratrance a bývalého vojáka Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa a překladatelku z italštiny Alenu Zsuzsovou. Podle slovenských prokurátorů si měla právě tato žena objednat Kuciakovu vraždu. Slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár před pár dny prohlásil, že vyšetřování případu pokračuje a nelze vyloučit, že budou obviněny další osoby.

Denník N tvrdí, že spolupracující obviněný Zoltán Andruskó vyšetřovatelům prozradil, že skutečným objednavatelem vraždy byl slovenský kontroverzní podnikatel Marián Kočner, o kterého se prokuratura zajímá kvůli údajnému falšování směnek. Podnikatel byl v tichosti převezen do přísně střežené věznice v Leopoldově.

Deník MF Dnes připomíná, že Kočner byl v případě vraždy Jána Kuciaka jedním z podezřelých, protože mu v loňském roce vyhrožoval, že si „posvítí na jeho rodinu“, pokud se o něj novinář nepřestane zajímat. Kuciak si telefonický hovor nahrál, záznam předal policii a podal trestní oznámení, ale strážci zákona trestní oznámení po čase odložili.

„Začnu se zajímat, pane Kuciaku, o vaši matku, o vašeho otce, o vaše sourozence, o všechny se začnu zajímat. A budu i o vás zveřejňovat všechno, co o vás najdu. Pane Kuciaku, budete první,“ řekl doslova Kočner v rozhovoru s Kuciakem na začátku loňského září.

Česká novinářka Pavla Holcová, která s Kuciakem spolupracovala, serveru Aktuality.sk řekla, že policejní zájem o Kočnera je na místě. Strážci zákona se teď prý snaží zjistit, zda existují důkazy, které by ukázaly na Kočnera jako na objednavatele vraždy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…