Kupka a nepříjemná pravda: Tečka není tečka. Radí: „Nevyčítat nikomu“

19.11.2021 20:53 | Zprávy

„Pravda nemusí být příjemná. Celá společnost očekávala, že to bude s očkováním ‚tečka‘ za celým příběhem, a ono se to neděje,“ řekl v Interview ČT24 místopředseda ODS a kandidát na ministra dopravy Martin Kupka s tím, že je nyní nutné pravdivě informovat o tom, že očkování zejména zmenšuje podíl lidí v nemocnicích. Za nejvíce prioritní stavby v dopravě označil pražský okruh či dálnici D35. Jižní část pražského okruhu podle něj bude stát do roku 2025.

Kupka a nepříjemná pravda: Tečka není tečka. Radí: „Nevyčítat nikomu“
Foto: Hana Brožková
Popisek: Martin Kupka

K novým covidovým opatřením Kupka říká, že má za to, že kroky, jako testování ve firmách či ve školách, činí vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) správným směrem. Při současné virové náloži je to podle něj správné.

Co se mu však nelíbí, je přístup k neočkovaným. Byl by radši, kdyby se ve společnosti „neprohlubovaly příkopy“ a uznávaly se nadále PCR testy.

Za důležité nyní považuje, aby se zdravotní systém připravil na nárůst pacientů, ale též aby byli instruováni praktičtí lékaři, jak zavčas léčit covid-19 a aby jim byly poskytnuty léky. „Problém není v nemocnicích, ty léky je třeba nasazovat na základě indikace,“ zdůraznil Kupka, který je též členem poradního anticovidového týmu nové vlády.

Přijímat nová opatření podle něj není třeba, ale je důležitější vysvětlovat důležitost opatření a očkování a toto pak důsledně dodržovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…