Kupka a nepříjemná pravda: Tečka není tečka. Radí: „Nevyčítat nikomu“

19.11.2021 20:53

„Pravda nemusí být příjemná. Celá společnost očekávala, že to bude s očkováním ‚tečka‘ za celým příběhem, a ono se to neděje,“ řekl v Interview ČT24 místopředseda ODS a kandidát na ministra dopravy Martin Kupka s tím, že je nyní nutné pravdivě informovat o tom, že očkování zejména zmenšuje podíl lidí v nemocnicích. Za nejvíce prioritní stavby v dopravě označil pražský okruh či dálnici D35. Jižní část pražského okruhu podle něj bude stát do roku 2025.

Kupka a nepříjemná pravda: Tečka není tečka. Radí: „Nevyčítat nikomu“
Foto: Hana Brožková
Popisek: Poslanec Martin Kupka

Anketa

Jste pro zavedení povinného očkování proti covidu-19?

80%
hlasovalo: 67308 lidí
K novým covidovým opatřením Kupka říká, že má za to, že kroky, jako testování ve firmách či ve školách, činí vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) správným směrem. Při současné virové náloži je to podle něj správné.

Co se mu však nelíbí, je přístup k neočkovaným. Byl by radši, kdyby se ve společnosti „neprohlubovaly příkopy“ a uznávaly se nadále PCR testy.

Za důležité nyní považuje, aby se zdravotní systém připravil na nárůst pacientů, ale též aby byli instruováni praktičtí lékaři, jak zavčas léčit covid-19 a aby jim byly poskytnuty léky. „Problém není v nemocnicích, ty léky je třeba nasazovat na základě indikace,“ zdůraznil Kupka, který je též členem poradního anticovidového týmu nové vlády.

Přijímat nová opatření podle něj není třeba, ale je důležitější vysvětlovat důležitost opatření a očkování a toto pak důsledně dodržovat.

„Pravda nemusí být příjemná. Celá společnost očekávala, že to bude s očkováním ‚tečka‘ za celým příběhem, a ono se to neděje. Nezbývá než s pochopením k tomu přistoupit, nevyčítat tuhle marnou naději nikomu, a říct, že očkování prokazatelně snižuje riziko vážných komplikací nebo dokonce úmrtí,“ říká Kupka s tím, že očkování sice nesnižuje šíření koronaviru na nulu, ale zabraňuje hospitalizaci.

Pro lockdown by Kupka nehlasoval; upozornil, že by to ohrozilo ekonomiku a přineslo by to jen negativní dopady. Stejně odmítá i povinné očkování.

Co se týče dopravy, Kupka nepředpokládá, že se během vládnutí nového kabinetu podaří postavit vysokorychlostní tratě, chtěl by ale, aby se podařilo dokončit všechny předrealizační kroky.

Za prioritní dálniční stavby označuje zejména pražský okruh či dálnici D35.

Kupka chce, aby na konci jeho volebního období stál pražský okruh mezi D1 a Běchovicemi a velká část severní části aby měla povolení. Za důležitou zmínil i D6 do Karlových Varů. Na konci roku 2025 se, dle jeho slov, bude stavět i zbytek D11 či dálnice kolem Českých Budějovic.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporné. Kalousek naložil Pirátům. Za to, co mu provedli

9:21 Odporné. Kalousek naložil Pirátům. Za to, co mu provedli

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který vážně zvažuje kandidaturu na prezidenta, se ve č…