Podle agentury Reuters se ruská měna poprvé v historii dostala pod hranici 80 rublů za dolar a 100 rublu za euro. Naposledy byl rubl takto vážně ohrožen v roce 1998, kdy Rusko čelilo státnímu bankrotu. Na rubl nepříznivě působí nejenom západní sankce, ale především pád cen ropy. V současné chvíli cena za barel ropy již klesla pod 60 dolarů a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl změnit. Především v Evropě se poptávka po ropě stále nezvyšuje a na klesající ceny má vliv i zvýšení produkce klíčových hráčů na trhu.
Podle aktuálních zpráv se pád rublu přece jenom zastavil a ruská měna dokonce posílila. Otázkou zůstává, jak dlouho tento pozitivní trend vydrží. Protože i po oznámení o zvýšení úrokové sazby vypadala situace na pár minut pro rubl mírně příznivěji. Poté se však vše vrátilo do původního stavu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro