Kvalita je tedy zřejmě na ČT, ČRo a v mainstreamových médiích... Komentátor se pustil do Jourové za řeči o regulaci médií

30.09.2018 10:44

Komentátor Daniel Kaiser na serveru Echo24.cz zhodnotil projev členky Evropské komise Věry Jourové. Dáma před pár dny vyzdvihovala hodnoty liberální demokracie, vymezovala se proti maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a volala po regulaci médií - webů i tiskovin. Kaiser dospěl k názoru, že když Jourová mluví, chudák svoboda se musí krčit kdesi v koutě.

Kvalita je tedy zřejmě na ČT, ČRo a v mainstreamových médiích... Komentátor se pustil do Jourové za řeči o regulaci médií
Foto: TV Prima
Popisek: Věra Jourová hostem Partie na TV Prima

V týdnu pronesla ve Vídni projev česká eurokomisařka Věra Jourová. Mluvila v něm mimo jiné o hodnotách liberální demokracie, o nebezpečných populistech a o některých nezdravých nacionálních tendencích, kterým bychom se měli postavit do cesty. V zájmu obrany liberální demokracie bychom podle dámy měly sáhnout i k cenzuře a to nejen cenzuře webů, ale také tištěných novin. Kaiser v této souvislosti připomněl, že Věra Jourová seděla v české vládě jako členka hnutí ANO. Členka hnutí, jehož šéf si před pěti lety koupil hned dva celostátní deníky. Tehdy tvrdil, že si je koupil proto, aby konečně psaly pravdu.

Komentátorovi přišlo zajímavé, že Jourová ve Vídni volala po chytré regulaci médií. Jak by taková chytrá regulace mohla vypadat? „Chytrá regulace by postihla špatná média, šiřitele dezinformací. (Novinkou bylo, že se úvaha nevztahuje pouze na weby, ale i na tiskoviny.) Kvalita je prý na veřejnoprávních kanálech a v nezávislých, tedy zřejmě názorově mainstreamových médiích," vyložil slova Jourové Kaiser čtenářům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

11:24 Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

Konečně projednat zákon o lobbingu – to chtějí prosadit Piráti a Starostové na páteční mimořádné sch…