Kvůli korupci soudí šéfa Tatry

02.07.2013 6:45 | Zprávy

U brněnského městského soudu dnes začne proces s bývalým šéfem kopřivnické automobilky Tatra Ronaldem Adamsem, který je podezřelý z korupce. Americkému manažerovi hrozí až pět let vězení za to, že podle spisu nabídl úplatek 20 milionů korun za získání zakázky pro českou armádu.

Kvůli korupci soudí šéfa Tatry
Foto: acr.army.cz
Popisek: Vojenský vůz Tatra

Adams údajně nabídl úplatek při jednání o dodávce terénních vozidel armádě. Z korupce jej obvinil někdejší ministr obrany Martin Barták, který vystupuje v případu jako svědek. O úplatku údajně hovořili na brněnském veletrhu IDET v roce 2009. Obžaloba je podle dostupných informací postavena právě na svědectví Bartáka. Manažer svoji účast na korupci odmítá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Martin Exner byl položen dotaz

Na kolik procent je podle vás pravděpodobná třetí světová?

Protože co jiného by znamenalo, kdyby se Západ dostal do války s Ruskem nebo Čínou a KLDR? Prosím, konkrétní odpověď, že je možné všechno jako odpověď neberu. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aljaška. Symbol, že hranice se mění. A další postřehy před velkým jednáním

9:33 Aljaška. Symbol, že hranice se mění. A další postřehy před velkým jednáním

Americká vojenská základna Elmendorf-Richardson, město Anchorage, Aljaška, Spojené státy americké. N…