LN: Exministr Tvrdík získal místo poradce premiéra Rusnoka

02.12.2013 6:15 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Lobbista a bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík (ČSSD) získal v září místo poradce premiéra v demisi Jiřího Rusnoka pro vztahy s Čínou. V dnešním vydání to píší Lidové noviny. Podle mluvčí vlády Jany Jabůrkové ale Tvrdík nedostává plat.

LN: Exministr Tvrdík získal místo poradce premiéra Rusnoka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík

"Je honorárním poradcem předsedy vlády pro Čínskou lidovou republiku," řekla deníku mluvčí. Sám Tvrdík oznámil LN, že pro Rusnoka pracuje od druhé poloviny září. "Spolupracoval jsem s panem premiérem na částečný úvazek při přípravě China Investment Forum a summitu předsedů vlád střední a východní Evropy a Číny v Rumunsku," sdělil. Vládní mluvčí dodala, že Tvrdík za funkci nepobírá plat a nejsou mu propláceny žádné zvláštní výdaje, což uvedl i sám exministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vydírali Miloše Zemana. A všichni mlčeli. Vzpomínky ožívají

12:40 Vydírali Miloše Zemana. A všichni mlčeli. Vzpomínky ožívají

Dnešní opozice hřímá, že čelíme bezprecedentní situaci v podobě údajného vydírání prezidenta v rámci…