Langerovo žabákování. Exministr vnitra Pecina zavzpomínal, jak vypadala policie, když ji od Langera přebíral

15.10.2015 21:41 | Zprávy
autor: mp

Exministr vnitra Martin Pecina, jenž býval také členem ČSSD, se ve čtvrtečním Hyde Parku České televize vyjadřoval k nové kauze vrchního státního zástupce v Olomouci Iva Ištvana. V souvislosti s touto kauzou se mluví i o dalším exministrovi vnitra, Ivanu Langerovi (ODS). Právě za něj prožil rychlý kariérní vzestup současný ředitel GIBS Ivan Bílek. Pecina prozradil, co si o něm myslí. Nakonec zmínil i americkou ambasádu v Praze a uprchlíky.

Langerovo žabákování. Exministr vnitra Pecina zavzpomínal, jak vypadala policie, když ji od Langera přebíral
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr vnitra Martin Pecina

V úvodu pořadu Pecina poznamenal, že Ivo Ištvan postupuje podle zákona a rozhodně nelze říci, že by šlo o reparát po případu Jany Nagyové-Nečasové. Host se ovšem necítí povolán k hodnocení práce pana Ištvana, od toho má nadřízené. Snad se také brzy dozvíme, proč olomoucké zastupitelství rozhodlo o tom, že do vyšetřování kauzy nezapojí Generální inspekci bezpečnostních sborů. „Mezi vyšetřovaným policistou a příslušníkem inspekce může být nějaká osobní vazba,“ spekuloval exministr s tím, že do GIBS přecházejí i někdejší řadoví policisté.

Inspekce ale pracuje, o tom není důvod pochybovat. Řeší např. otázku nepovoleného použití zbraně ve službě nebo opilého policejního funkcionáře za volantem. Nemá prý výhrady ani k současnému šéfovi GIBS panu Ivanu Bílkovi, kterého zná ještě ze svého prvního ministrování. „Já jsem ho považoval za dobrého, schopného policistu a slušného člověka,“ konstatoval Pecina, byť je prý jeho skvrnkou na pověsti, že měl mimořádně rychlý služební postup. „Ale já jsem většinu života prožil v soukromém sektoru, kde takovýto rychlý postup není nijak neobvyklý,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Bydlení

Tvrdíte, že máte opatření, která zamezí dalšímu zdražování bydlení. Povedou ale i jeho zlevnění, jak jste slibovali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To je Bernd Posselt.“ Zaorálek vytáhl nepříjemný zážitek s českou vlajkou

21:30 „To je Bernd Posselt.“ Zaorálek vytáhl nepříjemný zážitek s českou vlajkou

Lubomír Zaorálek (SOCDEM) v podcastu Ministr & Mileniál ostře varoval před chystaným sjezdem sudetsk…