Lank z Úsvitu o Chovancově úřadu: Tak abych nebyl moc zlý...

06.01.2017 22:58

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se rozhodl přímo před kamerami ČT hájit své nové Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. V pátečních Událostech, komentářích proti němu zasedli Bohuslav Chalupa (ANO) a Martin Lank z Úsvitu.

Lank z Úsvitu o Chovancově úřadu: Tak abych nebyl moc zlý...
Foto: Archiv ML
Popisek: Martin Lank

Chovanec hned v úvodu připomněl, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám funguje 5 dní. Předtím ještě proběhl prosincový testovací provoz. „První zpráva byla na proruském webu, která tvrdila, že prezidentská kampaň byl placená z ruských zdrojů. My jsme uvedli, že tato informace není pravdivá a uvedli jsme proč,“ prohlásil člen vlády. 

Znovu a znovu vysvětloval, že vláda nehodlá vypnout internet. „Kolem toho se rozpoutala neskutečná debata. My nechceme vypínat internet, my nechceme nic cenzurovat. A kdo si myslí, že budeme rozporovat desítky a desítky zpráv denně, tak to je absolutně mimo naše možnosti,“ shrnul Chovanec.

Lank se v kritice držel zpět. „Co se onoho centra týče, tak abych nebyl zlý – pokud bude fungovat tak, jak bylo deklarováno, tak ničemu neuškodí, ale moc nepomůže. Ale jak jsem poslouchal pana ministra, tak si říkám, že by tuhle práci zvládl tiskový odbor ministerstva. A obávám se jedné věci. Oni si budou moct ověřit jen ty věci z domácího prostředí. Úplně nerozumím tomu, jak si budou ověřovat, zda jde o hoax u zpráv ze zahraničí.“ 

Chalupa byl v hodnocení Chovancova úřadu podstatně ostřejší. „Podle mě je to nesmysl a nikomu to nepomůže. Pokud by někdo chtěl vysvětlovat, co je pravda a co je nepravda, tak by musel mít tisíce odborníků. ... Bojím se jedné věcí, až kdokoli prohraje ve volbách, tak svůj neúspěch bude svádět na útoky hackerů a tak podobně,“ varoval poslanec hnutí ANO.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • ANO 2011
  • asistent poslance PSP ČR, MUDr. Miloslava Janulíka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…