Laudát udeřil: Konec prosperity, na dlouho. Pokud lidé zvolí Piráty

7. 8. 2019 15:14

Někdejší poslanec za TOP 09 František Laudát odhaduje, že nás čeká krušný podzim. Řeči předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) jsou prý čím dál trapnější a navíc mu na Hradě sekunduje „klaun“, jak označil prezidenta Miloše Zemana. A to je koktejl, který prý Česku rozhodně neprospěje.

Laudát udeřil: Konec prosperity, na dlouho. Pokud lidé zvolí Piráty
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

„Babiš už se natolik topí ve vlastních kauzách, že jeho politika se scvrkává na zoufalé populistické výkřiky a kroky, které začínají být nejen čím dál trapnější, ale stojí české daňové poplatníky zbytečně vyhozené peníze. O ostudě, už i mezinárodní, ani nemluvě. K tomu mu sekunduje hradní klaun a jeho kašpaři v podhradí,“  začal Laudát ostře svůj status na sociální síti Facebook.

Anketa

Těšíte se na oslavy 30. výročí Sametové revoluce?

4%
96%
hlasovalo: 15742 lidí

Ve stínu hrátek Klauna s Babišem se prý rodí ještě větší problém. Onen problém se podle Laudáta jmenuje – čeští Piráti. Proč je k nim tak kritický? Protože Piráti opakovaně zpochybnili jeden ze základních společenských pilířů – právo na soukromé vlastnictví a právo si s ním svobodně nakládat. Stačí si vzpomenout, jak Piráti navrhovali vyšší zdanění u prázdných pražských soukromých bytů. Před pár dny pražský radní Adam Zábranský potvrdil, že Piráti svůj nápad nezapomněli.

„Jestli lidé dají v dalších volbách Pirátům do rukou správu země, můžeme se s prosperující zemí nadlouho rozloučit. Ne náhodou se z marasmu, bídy a zoufalství nemohou vymanit země, které nemají tradici vlastnění majetku, svobodu nakládat s vlastním majetkem a právní ochranu vlastnictví,“ pokračoval Laudát.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Prostě a krátce řečeno, pokud lidé mají svobodu nakládat se soukromým majetkem, mají lepší vztah ke svobodě obecně a víc si jí váží. Až si budeme za pár měsíců připomínat 30. výročí sametové revoluce, měli bychom si připomínat i to, kam naše společnost doputovala, když komunisté odloučili občany od majetku. O totéž se podle Laudáta mohou pokusit i Piráti. A právě proto představují takový problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…