Laudát z TOPky k Rusku: Nesmíme demokracii a svobodu vyměnit za byznys

22. 4. 2014 12:03

František Laudát se domnívá, že v případě ukrajinské krize je zásadový postoj České republiky na místě. Místopředseda poslaneckého klubu odpovídá na svém profilu na ParlamentníchListech.cz na otázky čtenářů. Poslední otázky se týkaly jak sankcí vůči Rusku, tak navrhované třetí sazby DPH.

Laudát z TOPky k Rusku: Nesmíme demokracii a svobodu vyměnit za byznys
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Čtenář se ptal Františka Laudáta, zda souhlasí s co nejtvrdšími sankcemi vůči Rusku. Zda je to účinné a také, jestli na to nedoplatí ČR.

„Sankce vůči Rusku budou účinné, pokud je bude aplikovat celá EU a USA. Po zkušenostech s 21letou okupací je zásadový postoj České republiky na místě. Není možné donekonečna měnit základní hodnoty svobody a demokracie za okamžitý byznys. Nakonec nemusíme mít ani svobodu a demokracii, ani ten byznys," upozornil Laudát.

Celý text s odpovědí ZDE.

Na Slovensku po snížení daně knihy nezlevnily

Další otázka nás vrací do ČR a k návrhu třetí sazby daně z přidané hodnoty: „Souhlasíte s tím, jak nastavila daňové sazby vláda v minulém volebním období?"

K třetí daňové sazbě se František Laudát staví skepticky. „Zásadně nesouhlasím. Minulé vlády směřovaly k postupnému zavedení jedné sazby. Jednak je to pro všechny jednodušší, zabraňuje to manipulaci se sazbami, omezuje podvody a falšování odvodů. Jsem zvědavý, jestli po zavedení třetí snížené sazby na knihy skutečně dojde k jejich zlevnění. Na Slovensku tento proces proběhl a knihy nezlevnily. U léků asi bude situace jiná. Marže u některých druhů jsou údajně pohádkové,“ přiznává Laudát.

Celý text s odpovědí ZDE.

K minulému vládnímu období místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 dodal: „Výběr daní za ministra Kalouska se začal zlepšovat. DPH patří k nejlépe vybíraným daním. Tak snad ještě lepší činnost finančních úřadů. Ale větší úniky jsou u spotřební daně. Tam to padá na vrub zejména celních úřadů,“ vysvětlil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

20:45 VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

Novinářka Deníku N Petra Procházková měla na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 napadnout reda…