Le Penová po útoku v Lyonu: Už dost! Promluvila i manželka útočníka

26.06.2015 15:25

Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová vydala prohlášení ke dnešnímu teroristickému útoku ve své vlasti. A nebyla sama. Žena ze třetí nejsilnější politické strany prohlásila, že je třeba začít jednat a vypořádat se s islámskými radikály. Pár slov novináři získali také od manželky útočníka.

Le Penová po útoku v Lyonu: Už dost! Promluvila i manželka útočníka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen
reklama

„Vzletná prohlášení musejí nyní ustat. Pochody, slogany a jiné emocionální projevy musejí ustoupit akci. Celá léta nebylo uděláno nic, aby se zastavil islámský fundamentalismus. Naše hranice musí být obnovena. Všichni cizinci podezřelí z islámského fundamentalismu by měli být co nejdříve vyhoštěni ze země,“ prohlásila Le Penová. Informovala o tom BBC.

K teroristickému činu se vyjádřila také francouzská socialistická politička Ségolène Royalová. Vyjádřila soustrast rodině a přátelům oběti. Útok označila za odporný. Jako členka vlády ve vyjádření, které přinesl The Telegraph, také ujišťovala, že vláda posílila bezpečnostní opatření na mnoha místech. A žádala Francouze o udržení jednoty.

Český rozhlas přinesl také informaci, že francouzská policie prohledává bydliště útočníka. Jeho žena je prý zmatená a nechápe, co se děje. „Nechápu, co se děje. Oni ho zatkli? V sedm ráno odešel do práce. Jsme obyčejní muslimové. Držíme ramadán, máme tři děti a vedeme normální rodinný život,“ napsal ČRo s odvoláním na francouzské rádio Europe 1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …