Legendární nakladatelství Albatros: Situaci zvládneme, jde o čas a uvolnění opatření

25.03.2020 14:00

„Uzavření prodejen pro nás nebylo překvapivé. Ve svých predikcích jsme tento scénář – a s ním drastický výpadek příjmů – předpokládali. Pozice Albatros Media je pevná a finančně stabilní a jsme naprosto připraveni aktuální situaci čelit, neznamená to však, že naše rezervy jsou bezedné a že bychom dokázali dlouhodobě fungovat bez příjmů. Jen za březen očekáváme celkový výpadek tržeb v řádu desítek milionů," uvedl v prohlášení, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, Václav Kadlec, generální ředitel společnosti.

Legendární nakladatelství Albatros: Situaci zvládneme, jde o čas a uvolnění opatření
Foto: albatrosmedia.cz
Popisek: Albatros Media, A. s. - logo
reklama

Anketa

Kterou písničku by měl hrát rozhlas pro zlepšení nálady?

hlasovalo: 19926 lidí
První reakce na situaci ohledně koronaviru směřovala k ochraně zdraví zaměstnanců Albatrosu.

„Od minulého týdne je naprostá většina z nich na home-office. Také jsme pro ně a jejich blízké zakoupili respirátory. Provozovatelům kamenných knihkupectví jsme nabídli odklad úhrady faktur o 30 dní. Autorům, překladatelům a dalším našim partnerům jsme zaslali ujištění, že budeme vůči nim i nadále plnit své závazky. A další sada opatření samozřejmě směřovala do chodu firmy – odsunuli jsme vydání 45 procent novinek plánovaných na duben a květen, zredukovali jsme marketingové a IT výdaje, pozastavili jsme některé rozvojové projekty," uvádí dále Kadlec.

„Pokud chcete nějakým způsobem podpořit nakladatele, nakupujte knihy přes internet přímo u nich – tak máte jistotu, že k nakladateli se vaše peníze dostanou celé a hned. A to je pro něj nyní zásadní. Čím dál více lidí si to nyní uvědomuje a na našem e-shopu nakupuje. Za to vděčíme i našim autorům, kteří k nákupu u nás směřují své fanoušky na sociálních sítích," konstatuje rovněž s tím, že jedinými většími odběrateli knih zůstaly e-shopy. Ty však tvoří jen okolo 20 procent celkových tržeb Albatrosu z maloobchodu, „o zbývajících 80 procent tedy každým dnem nenávratně přicházíme," přibližuje Kadlec.

Budoucnost knižního trhu je prý závislá na tom, aby k otevření knihkupectví došlo ihned poté, co bude rozhodnuto o uvolňování dosavadních opatření. Knihkupectví podle ředitele Albatrosu nemohou čekat na poslední vlnu, ale musí být součástí vlny první, jinak hrozí jejich nenávratný konec.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…