Lékař, který emigroval do Kanady: Jsem Čech a tohle je moje země, ale nejsem blbej patriot, abych...

31.01.2020 18:18

Myslím si, že by bylo pro nás všechny na celém světě lepší, kdyby nebyly žádný hranice a kdybychom měli jednu řeč. To řekl v Radiožurnálu představitel zajímavých filmových rolí z šedesátých let, lékař Vladimír Pucholt. Pak také hovořil o těžké situaci ve světě, s tím, že bychom k sobě měli být laskavější.

Lékař, který emigroval do Kanady: Jsem Čech a tohle je moje země, ale nejsem blbej patriot, abych...
Foto: Archiv redakce Vaše Věc
Popisek: Sýrie, opozice.

„Rád se podívám do vlasti. Já jsem Čech a tohle je moje země. Nejsem ale blbej patriot, abych si myslel, že na úkor ostatních musí má země prospívat anebo něco vytěžovat. Myslím si, že by bylo pro nás všechny na celém světě lepší, kdyby nebyly žádný hranice a kdybychom měli jednu řeč, s níž se můžeme všichni dobře dorozumět. Tím nepopírám jiné jazyky, které mohou existovat. Snad by to přispělo k tomu, že by bylo lehčí, chovat se jeden k druhému laskavě,„ prohlásil někdejší herec Vladimír Pucholt ke konci pořadu Host Lucie Výborné.

Pořád se vraždí

V Česku v rámci udílení cen Trilobit převzal Vladimír Pucholt Cenu Vladislava Vančury za celoživotní dílo. Známý herec z československých filmů šedesátých let k nám přijel minulý týden na pár dní z kanadského Toronta, kde působí jako dětský lékař. Během návštěvy poskytl rozhovor Radiožurnálu, když odpovídal na otázky v pořadu Host Lucie Výborné. „Musíte ty děti nějak uklidnit a nesmíte moc vypadat jako doktor. Koneckonců dětští lékaři ani v Anglii, ani v Kanadě nenosí bílý plášť,“ řekl ke své lékařské praxi.

Anketa

Závidíte Britům, že odcházejí z EU?

95%
hlasovalo: 34697 lidí
Došlo i na kritickou situaci v mezinárodních vztazích. „Jsme v tom, v čem jsme. Podívejte se, co se kolem nás děje. Podívejte se na těžkou situaci v Sýrii, v Hongkongu. Podívejte se do Libye, do Súdánu. Svět neustále někde válčí, někde někoho vraždí. Proč to je? Je na to lehká odpověď. Snažme se být jeden k druhému laskavější. Je to ale hrozně těžké,“ doplnil muž, který chtěl být podle svých slov v mládí světoobčanem.

Pucholt hrál třeba ve filmech Miloše Formana Černý Petr či Lásky jedné plavovlásky, anebo v muzikálu Ladislava Rychmana Starci na chmelu. „Je lepší vědět a nehrát, než nevědět a hrát,“ zdůraznil k tomu, proč se vrátil k filmu až v roce 1999, kdy si zahrál v Návratu ztraceného ráje Vojtěcha Jasného. A dodal: „Jeden z důvodů, proč bych přestal být hercem, je ten, že nakonec dojde k vyčerpání. Když jdete ze zkoušky do představení, tak se život skládá z rozvrhu. Někteří to dokážou a jsou výborní. Já bych to nedokázal.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ras

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě

Zajímalo by mě, jak toho chcete docílit? A kde by třeba podniky nebo zaměstnavatelé na dorovnání mezd měli brát peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

20:41 Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

Když Danuše Nerudová kandidovala na prezidentku, mohl se národ díky pátrání po její minulosti seznám…