Lenka Bradáčová chce být prezidentkou? Lenka Zlámalová si něčeho všimla

08.04.2019 11:54

Analytička Lenka Zlámalová se ve svém komentáři pro server Echo24.cz zamyslela nad tím, kdo by mohl být českou prezidentkou. Mimo jiné zmínila i vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou.

Lenka Bradáčová chce být prezidentkou? Lenka Zlámalová si něčeho všimla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

„Zvolení slovenské právničky Zuzany Čaputové prezidentkou země mělo v Česku silný ohlas. Dominantní byly dvě linie. Srovnávání, jak Slováci mají pohlednou, elegantní a neútočnou dámu, zatímco my útočného, provokujícího, nedůstojného, starého a vyhořelého Miloše Zemana. Druhou linií se stalo obligátní hledání českých Čaputových,“ poznamenala Zlámalová a všimla si, že v anketě iDNES.cz ohledně vysoké politiky byla tázána právě i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. 

  • Původní text ZDE

„Poctivá politika je službou společnosti. Podstatou povolání státní zástupkyně je ochrana a prosazování veřejného zájmu. O smyslu jakékoli práce pro společnost a její kvalitní rozvoj jsem nikdy nepochybovala a jsem vděčná, že i v rámci své současné role mohu k ochraně základních hodnot společnosti přispívat,“ odvětila na otázku, zda ji láká vysoká politika, Bradáčová. A Zlámalová si všimla i další odpovědi, a to proč Česko ještě dosud nemělo prezidentku ani premiérku. „Zřejmě se doposud o tyto posty neucházela žena, která by je skutečně chtěla naplnit a se svou vizí oslovila většinu společnosti,“ řekla.

Anketa

Co jíte raději?

93%
7%
hlasovalo: 5839 lidí
„Lenka Bradáčová naznačuje, že jí úvahy o špičkovém politickém postu nejsou proti mysli. Lidé, kteří ji znají, tvrdí, že o prezidentskou kandidaturu by mohla mít zájem, pokud by to vypadalo, že má reálnou šanci. Ve své funkci je osmým rokem. Posun do vyšších pater spravedlnosti zatím není na dohled. Tak ambiciózní dámu, jako je LB, už to nemůže moc motivovat a jistě se rozhlíží po nových výzvách,“ popsala Zlámalová a všimla si i toho, že Bradáčová v anketě serveru iDNES.cz, koho by lidé chtěli mít za premiérku, nebo prezidentku, vyhrála. 

„Lenku Bradáčovou sice vynesla k moci mediální, antikorupční hysterie, ona sama jí ale nepodlehla. Nemá za sebou žádné lapsy s raziemi, jaké předváděl její olomoucký kolega Ivo Ištvan při zásahu na Úřadu vlády v roce 2013 nebo při prověřování reorganizace policie o tři roky později. Bradáčové naopak nechyběl cit pro věc a uměřenost. Chápala na rozdíl od Ištvana, kdy stačí poslat obsílku a kdy je potřeba nasadit zakuklence s beranidly,“ podotkla Zlámalová s tím, že jde o úplně jinou ligu, než je Zuzana Čaputová. 

„Pražská žalobkyně, která si sama svůj mediální obraz velmi pečlivě řídí, si vždycky dávala pozor, aby nedala najevo žádné politické názory. Z tohoto pohledu by šla do kampaně jako nepopsaný list a musela by v ní předvést, jaké hodnoty vedle práva a pořádku zastává. Ona ale veřejnému prostoru velmi dobře rozumí a jistě si s tím dokáže poradit. Bude zajímavé sledovat, kdo si jako první politických ambicí Lenky Bradáčové všimne a dokáže s nimi pracovat,“ uzavřela. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

19:19 Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

Na webu Kupředu do minulosti proběhl nabitý rozhovor s profesorem Petrem Staňkem. Ten rozhodně divák…