"Bral jsem citlivě především ty výroky. K policii jsem nastoupil v roce 1990 a moje rodina měla před rokem 1989 celkem velké problémy, protože otec i děda byli živnostníci," vysvětluje Lessy pro Právo.
Hluboké rozčarování prý znamenala slova Kalouska také pro celý policejní sbor, protože od roku 1990 došlo k obměně více než padesáti procent lidí, tím pádem je v policii většina lidí, která nemá s érou komunistické strany či praktik StB absolutně nic společného. "A ti se na mě obracejí, že si to přece nemůžeme nechat líbit, když se o nás někdo takto vyjadřuje. Proto jsem se té policie zastal a udělal bych to znovu," říká šéf policistů.
Jeho dopis policistům vyvolal emoce. Dokonce i premiér Petr Nečas nazval Lessyho politickým aktivistou a prohlásil, že takové chování není slučitelné s rolí policejního prezidenta. "Za tím dopisem si stále stojím. Šlo jen o moje připomenutí, že policisté mají dodržovat služební slib a zákon. A jestliže tady ředitel bezpečnostního sboru nemůže svým lidem připomenout, že ve velmi turbulentní době mají dodržovat zákon... Nevím, co je na tom politického." reaguje Lessy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr