Lessy s Nečasovou kritikou zásadně nesouhlasí

17.07.2012 20:20

Policejní prezident Petr Lessy nesouhlasí s kritikou premiéra Petra Nečase (ODS), který prohlásil, že Lessy nakročil v posledních dvou týdnech jemně za hranu politizace. Odpovídal jsem pouze na dotazy Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, uvedl Lessy v úterý v rozhovoru pro Českou televizi.

Lessy s Nečasovou kritikou zásadně nesouhlasí
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy
reklama

"Já s tím zásadně nesouhlasím. Odpovídal jsem dle pravdy na otázku bezpečnostního výboru a také na mejly řadových policistů," doplnil Lessy. Policejní prezident také nepotvrdil informace o případné rezignaci. Současný ministr vnitra Jan Kubice v úterý totiž prohlásil, že mu Lessy v červnu oznámil, že v září ve své funkci skončí.

Policejní prezidenta si na středu dopoledne pozval na Pražský hrad prezident Václav Klaus. "Nevím, co bude přesným tématem schůzky, ale předpokládám, že bude pan prezident chtít znát situaci v Polici ČR," uvedl Lessy. Zdůraznil, že Nečas ani Kubice se ho na tuto otázku neptají.

Policejní prezident je od čtvrtka 12. července ve sporu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Lessy členům sněmovního bezpečnostního výboru oznámil, že mu kvůli vyšetřování kauzy nákupu armádních letadel CASA Kalousek volal. Šéf rezortu financí sérii telefonických hovorů přiznal, podle něj bylo téma vyšetřování jen dílčím a hlavní byl zájem Lessyho o další dotaci pro vozy Volkswagen Passat. Policejní prezident to odmítl a byl ochoten potvrdit svoji verzi i na detektoru lži.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

13:04 Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

ANKETA „Jen se zase pár magorů pokouší zviditelnit,“ reaguje na iniciativu hnutí STAN vůči předsedov…