Lessy úplně změnil přístup, je to zvláštní, řekl Kubice v ČT

5. 12. 2011 23:10

Ještě v neděli byl ministr vnitra Jan Kubice přesvědčen o tom, že setrvání policejního prezidenta Petra Lessyho ve funkci by mělo destabilizující dopad na policii. V pondělí ale učinili přítrž všem sporům, když Lessy odkýval návrh na restrukturalizaci policejního prezidia. Kubice tento obrat v názoru odůvodnil tím, že si Lessy splnil své zákonné povinnosti.

Lessy úplně změnil přístup, je to zvláštní, řekl Kubice v ČT
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Při vrcholícím sporu o reorganizaci policie vyzval ministr vnitra Petra Lessyho k rezignaci. Ten nakonec svůj názor přehodnotil a představil návrh, který počítá se zrušením postu čtvrtého náměstka policejního prezidia a další stovky míst.

„Bylo patrné, že pan policejní prezident úplně změnil přístup z toho přístupu „ano" a pak „ale" a „nejde to". Z toho policejního prezidenta z konce dubna...je to zvláštní," nechal se slyšet ministr Kubice v pondělních Událostech, komentářích České televize.

Vysvětlení, že by dohoda vznikla kvůli náhlému uvědomění, že na Lessyho nemá žádnou páku, ministr odmítá. „To, že na něj nemám žádnou páku, jsem věděl od prvního okamžiku. Je to zákonné opatření a je potřeba ho respektovat. S tím přístupem, který měl pan policejní prezident minulé pondělí, to dál nešlo," vysvětlil Kubice.

Politický tlak na Lessyho? Nevylučuji, přiznal ministr

Změna postoje Kubiceho prý pramenila právě v Lessyho přístupu k funkci policejního prezidenta. „Policejní prezident má podle zákona představit organizační strukturu ve shodě s ministrem vnitra. A policejní prezident naplnil tu literu zákona, představil takovou strukturu," řekl ministr s nemizícím úsměvem na rtech.

Politický tlak Kubice nevylučuje, ze ztráty své důvěryhodnosti ale strach nemá. „Politický tlak nevylučuji, ale určitě ne z mojí strany. Neviděl jsem ho od minulého pondělka," hájil se. „Pokud by to byl politický tlak, tak by pan policejní prezident s takovou záštitou asi trval na svém. Ale on změnil názor," dodal Kubice.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…